Parkovacia politika. Polievka pána starostu. Nekorektný blog

Ján Žatko

Parkovacia politika. Polievka pána starostu. Nekorektný blog o tragédii v Devínskej. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v júni na blogu Týždeň v Devínskej. Dva najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Vladimír Kočvara píše o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

píše: Ján Žatko

V Devínskej bude jedna parkovacia zóna

V utorok 25. mája 2021 sa uskutočnilo opakované online zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na online zastupiteľstve bolo prítomných 11 poslancov, ospravedlnil sa poslanec Zoroslav Smolinský (nezávislý). Okrem iného miestne zastupiteľstvo rozhodlo, že u nás bude v rámci pripravovanej parkovacej politiky jedna parkovacia zóna. Tretí najčítanejší článok mesiaca jún si doteraz otvorilo 550 čitateľov.

Prečo čúram do polievky pánovi starostovi?

Ako sa má zachovať volený zástupca občanov, keď vidí, že sa dejú veci proti záujmu tých, ktorých zastupuje. Má sklopiť uši a tváriť sa, že nič nevidí, aby bol za pekného? Alebo má otvorene povedať, že sa deje niečo, čo nie je s kostolným poriadkom a riskovať takú reakciu, aká sa dostala mne? Čo si myslíte vy? Táto téma zaujala doteraz 825 čitateľov.

Nekorektný blog o tragickej udalosti zo dňa detí v Devínskej

Začnem osobne. Keďže s deťmi a mládežou som v Devínskej strávil nejeden rok, každé úmrtie blízke deťom, s ktorými pracujem, sa ma dotkne. Ani tento raz tomu nebolo inak. Prechádzam smútením rovnako, ako ostatní, ktorých sa smrť dotkne. Podobne na mňa prišla aj fáza hľadania vinníka. A ako pracovník, ktorý už má za sebou skúsenosti a je verejnou osobou, svoj hnev a obvinenie prejavím verejne. Lebo aj to občas treba. Zamyslenie Mateja Nagya sa stalo najčítanejším článkom mesiaca jún na blogu Týždeň v Devínskej a zároveň tretím najčítanejším článkom od začiatku tohto roku. Otvorilo si ho doteraz 1 286 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 588 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Najčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 670 čitateľov.

4 komentáre k “Parkovacia politika. Polievka pána starostu. Nekorektný blog”

  1. SA sam odseba nestratil.. urcite!!! yo nas ucili uz ako male deti, netreba sa bat napisat ci povedat svoj nazor… 🙂

  2. v dnv sa aj prednosta oleksik asi pred 4 rokmi „stratil“ oznam nevieme,preco,dokedy medzitym sa porucal na rok v dubravke,tam ho starosta nahradil vlastnou zenou,putoval do ruzinova,tam ho po roku tiez vypoklonkovali,a saraparu robi teraz nam v casti nove mesto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *