Devínska Nová Ves od 28. 6. 2021

Ján Žatko

Krásny večer v Devínskej. Humanitárna pomoc postihnutej Morave.  Začal premávať vláčik Záhoráčik. Čo vás zaujalo v júni. Stretli sa starostovia z oboch strán hranice. Kam sa vybrať na bicykli. Juraj Marušiak získal cenu SAV. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Minulý týždeň sme mali veľké šťastie. Pomôžme tým, ktorí ho nemali

Doteraz sme podobné zábery videli iba z katastrofických filmov, prípadne z reportáží zo Spojených štátov. Vo štvrtok večer sa v oblasti Hodonína počas silných búrok sprevádzaných krupobitím objavilo silné tornádo, ktoré na viacerých miestach spôsobilo rozsiahle škody. Pri vyčíňaní živlu zahynulo najmenej šesť ľudí a desiatky utrpeli zranenia. A to všetko menej ako sto kilometrov od nás. Minulý týždeň sme mali veľké šťastie. Pomôžme tým, ktorí ho nemali.

Od soboty začína premávať letný vláčik Záhoráčik

Už v sobotu 3. 7. 2021 štartuje svoju piatu sezónu letný vláčik Záhoráčik. Premávať bude v letnej turistickej sezóne až do 19.9.2021 každý víkend a počas sviatkov trikrát denne. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st., konečnou zastávkou Plavecké Podhradie a stojí aj v Devínskej Novej Vsi. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska.

Parkovacia politika. Polievka pána starostu. Nekorektný blog

Parkovacia politika. Polievka pána starostu. Nekorektný blog o tragédii v Devínskej. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v júni na blogu Týždeň v Devínskej. Dva najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Vladimír Kočvara píše o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

Fotografia týždňa

Krásny večer vám praje Marcela Kramplová.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

Moderátorka Patrícia Malecová sa v Kresle DTV zhovárala s filmovou producentkou Ľubicou Orechovskou nielen o filmoch.

Devex

Vyšiel prázdninový Devex. Dozviete sa v ňom o plánovanom rozšírení ZŠ I. Bukovčana, návšteve chorvátskeho prezidenta, pripravovanej filatelistickej výstave, úspešnom behu lesmi, plánovanom rozvoji Devínskej ale aj o ďalších zaujímavostiach.

Napísali o nás

Viete, kde si môžete chytiť čeľusť mamuta alebo kde je druhé bratislavské UFO? Spoznajte nepoznané zákutia aj v okrajových častiach mesta

Bratislava Tourist Board pripravil pokračovanie série videí o Bratislave v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Tento rok sa diváci prostredníctvom videí dozvedia viac o turistických zaujímavostiach v jednotlivých sedemnástich mestských častiach nášho hlavného mesta. Diváci sa môžu dozvedieť zaujímavé fakty naprieč celou Bratislavou od Devínskej Novej Vsi cez Lamač či Vajnory až po Čunovo. Informujú Bratislavské noviny.

Spolupráca prihraničných bratislavských mestských častí s rakúskym okolím – BAUM CITYREGION

Minulý týždeň v stredu sa po takmer jeden a polročnej pauze spôsobenej koronakrízou uskutočnilo stretnutie starostiek a starostov prihraničných mestských častí Bratislavy a miest a obcí dolnorakúskeho a burgenlandského okolia pri petržalskom bunkri B-S 8 „Hřbitov“. Z Petržalky sa účastníci stretnutia presunuli Cabrio autobusom do Devínskej Novej Vsi. Informuje web bratislava.sk.

Parkovanie v Bratislave bude kontrolovať skenovacie auto, skúšať ho začnú v júli

Regulácia bude zo začiatku zavedená len v prvých zónach, a to na severe Petržalky, v Krasňanoch v Rači a v Novom Meste v lokalite Tehelné pole. Začiatkom budúceho roka by sa mali pridať západné mestské časti: Karlova Ves s lokalitou Dlhé diely, Devínska Nová Ves, Lamač a Dúbravka. Do jari sa má pridať aj Ružinov a v tesnom závese za ním chce ísť aj Vrakuňa. Parkovacie domy chce mesto vybudovať v Rači, na Dlhých dieloch, v Ružinove, Devínskej Novej Vsi, vo Vrakuni i v Petržalke. Informoval Denník N.

Cyklovýlet lepší ako tablet: Tipy na trasy, ktoré si užijú aj lenivejšie deti

Ak ste počas pandemického školského roka trpeli, koľko hodín vaše ratolesti trávili pri počítači a po skončení online vyučovania brali ešte do ruky tablet, tak teraz je správny čas na zmenu. Vezmite ich na bicykel, máme tipy na cyklovýlety, ktoré zvládnu aj menšie či lenivejšie deti. O zaujímavých trasách informujú Bratislavské noviny.

Ceny Slovenskej akadémie vied za rok 2020

V komornom prostredí Malého kongresového centra SAV v Bratislave oceňovali aj tento rok špičkových vedcov SAV. Ceny Slovenskej akadémie vied sú najvyšším ocenením tvorivej činnosti jej vedcov. Medzi ocenenými bol aj Mgr. Juraj Marušiak, PhD. z Devínskej Novej Vsi, ktorý získal Cenu SAV za výsledky vedeckovýskumnej práce a to za politologicko-historický výskum postupnej transformácie komunistického režimu v Československu na režim poststalinistického typu v stredoeurópskom kontexte, osobitne za vedeckú monografiu Príliš skoré predjarie. Slovenskí študenti v roku 1956. Gratulujeme. Informovala SAV.

Devínska Nová Ves očakáva

Až do 15. júla môžete navštíviť filatelistickú výstavu. V sobotu môžete dobre nakúpiť na Farmárskych trhoch a zároveň sa zúčastniť Dňa otvorených úľov. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 218 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *