Prvý informačno-spravodajský blog o Devínskej Novej Vsi

Pre koho je prvý informačno-spravodajský blog o Devínskej Novej Vsi určený?

Prvý informačno-spravodajský blog o Devínskej Novej Vsi je určený pre všetkých, ktorí majú blízky vzťah k Devínskej Novej Vsi. Pre jej obyvateľov, pre jej návštevníkov, ale aj pre ľudí, ktorí sa chcú o nej dozvedieť niečo nové.

Čo na  blogu Týždeň v Devínskej nájdete?

Blog o Devínskej Novej Vsi Vám prináša užitočné informácie o tejto mestskej časti Bratislavy ležiacej na brehu rieky Moravy a pod Devínskou Kobylou. Rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí v Devínskej Novej Vsi žijú. Najčerstvejšie správy. Prierez udalosťami, ktoré sa tu práve odohrali. Tipy na zaujímavé akcie, ktoré sa chystajú. Odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách. Fotografie, videá, blahoželania a ešte množstvo ďalších zaujímavých vecí.

Kto blog o Devínskej Novej Vsi administruje?

Jeden z Vás, obyvateľ Devínskej Novej Vsi. Volám sa Ján Žatko. Som bloger a prispievam už viac ako 10 rokov na blog denníka SME. Môj prvý článok tam bol uverejnený 6. 2. 2007 a týkal sa polámanej lavičky na Opletalovej ulici. Za tých viac ako 10 rokov som na blogu SME uverejnil už 172 článkov. Niektoré vydarené, niektoré menej, ale väčšina z nich čitateľov zaujala, keďže priemerná čítanosť mojich článkov je viac ako 3 tisíc.

Prečo práve blog o Devínskej Novej Vsi?

V Devínskej Novej Vsi žijem už 30 rokov. Manželka na pieskovisku pred panelákom nadväzovala prvé priateľstvá s novými susedmi. Sandberg a Devínska Kobyla boli cieľmi našich prvých vychádzok so synom. Na chodníku popri rieke Morava sa náš syn učil bicyklovať. A na rieke Morave sme spoločne absolvovali aj náš prvý rodinný splav v kanoe. Jednoducho Devínska Nová Ves mi prirástla k srdcu.

Pozvánka na spoluprácu

Nechcem aby tento blog tvoril iba jeden človek. Vraví sa, že viac hláv, viac rozumu. Tento blog bude tým zaujímavejší, čím viac rôznych pohľadov na Devínsku Novú Ves prinesie. Preto pozývam na spoluprácu všetkých záujemcov, ktorí sa chcú so svojimi spoluobčanmi podeliť o svoje názory, skúsenosti a postrehy. Bližšie podrobnosti sa dozviete v článku Ako prispievať na blog týždeň v Devínskej.

Newsletter

Mám rád čerstvé, ešte teplé, ráno kúpené rožky. Aj Vy môžete dostať na svoj email pravidelne každý pondelok ráno čerstvý prehľad o tom, čo na blogu Týždeň v Devínskej za uplynulý týždeň vyšlo, čo sa o Devínskej Novej Vsi písalo v médiách a čo sa na najbližší týždeň v Devínskej Novej Vsi bude diať. Stačí, ak prejavíte záujem odoberať newsletter, ktorý bude vychádzať pravidelne v noci z nedele na pondelok. Nič Vám tak nemôže ujsť. A je iba samozrejmé, že táto služba je bezplatná, nebude Vás stáť ani cent.

Prianie na záver

Končím slovami našej rodáčky Mgr. Márie Jendruchovej, ktoré mi napísala spoločne s odpoveďami na túto anketu. Jej veta, ktorá ma zaujala, znie:

Bývam v „našej Devínskej“ už od narodenia a nevymenila by som ju za žiadne iné miesto.

Prajem všetkým čitateľom tohto blogu, aby si Devínsku Novú Ves zamilovali a nevymenili ju za žiadne iné miesto.

S úctou

Ján Žatko