Od soboty začína premávať letný vláčik Záhoráčik

Ján Žatko

Už túto sobotu 3. 7. 2021 štartuje svoju piatu sezónu letný vláčik Záhoráčik. Premávať bude v letnej turistickej sezóne až do 19.9.2021 každý víkend a počas sviatkov trikrát denne. Východiskovou stanicou bude Bratislava hl. st., konečnou zastávkou Plavecké Podhradie a stojí aj v Devínskej Novej Vsi. Vlak je vybavený aj špeciálnym cyklovozňom a prevádzkovať ho bude Železničná spoločnosť Slovenska.

píše: Ján Žatko

Letný vláčik Záhoráčik pre rodiny s deťmi, turistov aj cykloturistov

Cesta Záhoráčikom je príťažlivá pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, pre nadšencov turistiky a prírody, ktorí preferujú verejnú dopravu a pre cykloturistov mieriacich do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov.

letný vláčik Záhoráčik
Vláčik Záhoráčik.

Vápenná

Turisticky zaujímavou je návšteva rozhľadne na Vápennej (Roštún), či už zo Sološnice alebo z Plaveckého Podhradia. Dominantou tejto časti Záhoria je Plavecký hrad, ktorý je ľahko dostupný aj pre rodiny s deťmi. Zároveň si môžete prejsť aj Náučný chodník Plavecký kras, ktorý je jeden z najkrásnejších náučných chodníkov na Slovensku.

letný vláčik Záhoráčik
Vápenná

Vysoká

Z obce Kuchyňa sa odporúča vychádzka krásnou prírodou Záhoria na vrch Vysoká, z ktorého budete vidieť či panorámu Malých Karpát alebo časť Záhorskej nížiny. Kuchyňa je vhodný východiskový bod pre cykloturistické výlety do Malých Karpát (Zochova chata –Modra, rozhľadňa Veľká Homoľa). Pri obci Lozorno môžete navštíviť vodnú nádrž, ktorá je vhodná na kúpanie a oddych. Lozorno je vhodným nástupným bodom na nenáročnú cykloturistiku smerom nielen do Bratislavy. Neďaleko sa nachádza i Golfový areál a obľúbený salaš Stupava – Biofarma Príroda, kde je možnosť vychutnať si originálnu slovenskú gastronómiu, alebo si prezrieť miestnu mini ZOO.

letný vláčik Záhoráčik
Cyklovozeň.

Cestovný poriadok letný vláčik Záhoráčik

Letný vláčik Záhoráčik bude prechádzať cez Devínsku Novú Ves od tejto soboty až do 19. septembra 2021 trikrát denne smerom na Záhorie a trikrát denne smerom do centra Bratislavy. Cestovný poriadok je na nasledujúcom obrázku.

Mapa Záhoráčik

Mapa Záhoráčik

zdroj: bratislavskykraj.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *