Dobrá správa pre Devínsku Kobylu, spomienka na Róberta Remiáša a vyriešený dopravný rébus

dobrá správa pre devínsku kobylu
Ján Žatko

Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali v apríli na blogu Týždeň v Devínskej. Je medzi nimi dobrá správa pre Devínsku Kobylu, spomienka na Róberta Remiáša a vyriešený dopravný rébus. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Nájdete medzi nimi informácie od Vladimíra Kočvaru o stanoviskách stavebnej komisie a článok o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

píše: Ján Žatko

Dopravný rébus na Hradištnej ulici

Peter Rajkovič týmto článkom upozornil na zvláštnu dopravnú značku na Hradištnej ulici. Z diskusie k článku vyplynulo, že značka je v súlade s novou vyhláškou a miestny úrad potvrdil, že bola umiestnená s jeho súhlasom. Takže dopravný rébus je vyriešený. Tento rébus zaujal doteraz 197 čitateľov a stal sa tretím najčítanejším článkom apríla na blogu týždeň v Devínskej.

Róbert Remiáš leží na cintoríne v DNV

Pred 25 rokmi, 29. apríla 1996, zahynul po výbuchu svojho auta na križovatke Karloveskej ulice s Devínskou cestou v bratislavskej Karlovej Vsi. Vyšetrovacie orgány k tomuto prípadu od začiatku podávali rozporuplné informácie a snažili sa prípad zahmlievať. V roku 2016 bolo trestné stíhanie obnovené, ale dodnes je prípad nedoriešený. Tento článok si doteraz otvorilo 269 čitateľov.

Zachránili sme Devínsku kobylu pred pilčíkmi. Teraz ju musíme zachrániť pred sebou

dobrá správa pre devínsku kobyluMilovníci prírody majú dôvod na oslavu, pretože sme spoločne zachránili Devínsku Kobylu pred pilčíkmi. Včera sme sa dozvedeli potešujúcu správu: „Hlavné mesto SR Bratislava uzavrelo prelomovú dohodu s podnikom LESY SR o obmedzení ťažby dreva v štátnych lesoch na území Bratislavy. Štátne lesy, ktoré spravujú viac ako polovicu lesných porastov na území Bratislavy, znížia ťažbu dreva o polovicu a na 55% územia bude úplne vylúčená hospodárska ťažba dreva.“ Táto dobrá správa pre Devínsku Kobylu vás v apríli na blogu najviac zaujala. Doteraz si článok prečítalo 536 čitateľov.

V apríli sa na blogu Týždeň v Devínskej neobjavil žiaden nový hit a tak tri najčítanejšie články od začiatku roka 2021 zostávajú naďalej nezmenené. Prím hrajú články Vladimíra Kočvaru.

Bude sa priemyselná zóna rozvíjať východne od Volkswagenu?

Obyvatelia Kolónie sú veľmi citliví na ďalšiu výstavbu priemyselných hál vo svojom okolí. Je s tým spojená zvýšená kamiónová doprava, hlučnosť a emisie. Zahustená doprava v dopravnej špičke je v Devínskej cítiť najmä v čase striedania pracovných zmien Volkswagenu. Dodávateľský park v lokalite bývalej tehelne, vysoké protihlukové steny, ktorá miestami dosahujú až 6 metrov a preloženie vjazdu do dodávateľského parku mimo obytnej zóny sú príkladmi nezvládnutého urbanizmu pri súbežnom rozvoji obytnej a priemyselnej funkcie v tomto území. Člen Komisie výstavby a životného prostredia Vladimír Kočvara už druhýkrát za sebou zaujal Devínskonovovešťanov svojim článkom z februára 2021 venujúcim sa výstavbe v DNV. Článok si doteraz prečítalo 1 098 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 574 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Najčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 589 čitateľov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *