Ako volili Devínskonovovešťania

Ján Žatko

V mimoriadnych parlamentných voľbách na Slovensku zvíťazil Smer-SD. Okrem neho sa do parlamentu dostali ešte Progresívne Slovensko, Hlas-SD, OĽaNO a priatelia, KDH, SaS a SNS. V Devínskej Novej Vsi bola účasť veľmi vysoká.  Svoj hlas prišlo vo voľbách odovzdať 73,49 % voličov. A ako volili Devínskonovovešťania?

píše: Ján Žatko

Výsledky volieb v DNV

V DNV zvíťazilo v parlamentných voľbách Progresívne Slovensko pred Smerom-SD a SaS. Poradie ďalších strán a aj ich percentuálny zisk vidno na nasledujúcom obrázku.

Veronika Veslárová v parlamente

V nadchádzajúcom volebnom období bude mať DNV zastúpenie v parlamente prostredníctvom Veroniky Veslárovej, ktorá bola bola zvolená na kandidátke Progresívneho Slovenska z 30. miesta. Veronika Veslárová získala 4 473 preferenčných hlasov.

Do Národnej rady ešte kandidovali ďalší dvaja obyvatelia DNV. Na 37. mieste za SNS kandidoval Zoroslav Smolinský. Vo voľbách získal 524 preferenčných hlasov. Na 106. mieste za stranu SaS kandidoval Jozef Tittel. Vo voľbách získal 115 preferenčných hlasov.  Ani jeden z nich nebol zvolený za poslanca.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *