Devínska Nová Ves od 3. 5. 2021

Ján Žatko

Posedenie pod vistériou. Spomienka na Štefánika. Tokár z Devínskej. Tešíme sa na Farmárske trhy. Devínska poslala do Chorvátska materiálnu pomoc. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Súkromná spomienka na Milana Rastislava Štefánika

V utorok 4. mája uplynulo 102 rokov od tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Kvôli pandémii nového koronavírusu a pretrvávajúcemu zákazu zhromažďovania sa ani tento rok nekoná verejná spomienka na tohto velikána slovenského národa organizovaná každoročne Miestnym odborom Matice slovenskej pri jeho pamätníku na Kolónii. A tak namiesto toho opäť, tak ako pred rokom, je tu iba moja súkromná spomienka na Milana Rastislava Štefánika.

Devínska Nová Ves hľadá mzdovú účtovníčku

Mestská časť Devínska Nová Ves hľadá hlavnú účtovníčku alebo účtovníka. Požaduje sa ekonomické vzdelanie a prax, plat od 1 500 €. Uzávierka prihlášok je 13. 5. 2021.

Dobrá správa pre Devínsku Kobylu, spomienka na Róberta Remiáša a vyriešený dopravný rébus

Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali v apríli na blogu Týždeň v Devínskej. Je medzi nimi dobrá správa pre Devínsku Kobylu, spomienka na Róberta Remiáša a vyriešený dopravný rébus. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Nájdete medzi nimi informácie od Vladimíra Kočvaru o stanoviskách stavebnej komisie a článok o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

Fotografia týždňa

Konečne zakvitla. Vistéria. Foto: Ján Žatko.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Lucia Stankovská s devínskonovovešťanom Jozefom Sabom o tokárstve a jeho tradíciách.

Devex

Vyšiel májový Devex. Pozvánka na farmárske trhy, informácia o asistovanom sčítaní obyvateľstva, budúcnosť Bublinky, komunitné aktivity, projekt RozbaltoDNV, profil herca a pedagóga Lukáša Jurka, to všetko a ešte množstvo ďalších zaujímavostí nájdete v najnovšom Devexe. Ak ste ho nedostali do schránky, môžete si ho otvoriť klikom na nasledujúci obrázok.

Napísali o nás

Devínska N. Ves odoslala do Chorvátska materiálnu pomoc

Prevažne hygienické potreby a trvanlivé potraviny odoslala tento týždeň bratislavská Devínska Nová Ves do Chorvátska. Išlo o veci, ktoré sa podarilo vyzbierať v rámci humanitárnej zbierky, ktorú samospráva vyhlásila pre najpostihnutejšie oblasti krajiny po zemetraseniach. Jej pomoc po dohode s Veľvyslanectvom SR v Záhrebe, putovala do mestečka Glina. Informoval web aktuality.sk.

Železnice Slovenskej republiky podpísali dve zákazky za viac ako milión eur

Železnice Slovenskej republiky podpísali zmluvu na projektovanie rekonštrukcie mostného objektu na trati štátna hranica Marchegg – Devínska Nová Vesna. Dôvodom rekonštrukcie traťovej koľaje v úseku Devínska Nová Ves št. hr. – ŽST Devínska Nová Ves je aj zlepšenie bezpečnosti a plynulosti železničnej dopravy. Hodnota zákazky je takmer 428-tisíc eur. Informuje denník Pravda.

Na Sandbergu pribudne kamerový dohľad

Pre časté porušovanie pravidiel pohybu návštevníkov v lokalite Sandberg sa bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves rozhodla zintenzívniť osvetu v oblasti ochrany vzácnej lokality. Na tejto významnej paleontologickej lokalite pribudne kamerový dohľad a doplnené a vizuálne zjednotené bude aj tabuľové značenie. Informuje portál teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V sobotu sa môžeme opäť tešiť z farmárskych trhov v DNV. V ten istý deň je v Kostole Ducha Svätého birmovka. Denova pokračuje v rozmiestňovaní veľkokapacitných kontajnerov na verejných priestranstvách. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 201 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *