Výpoveď pre reštauráciu U Kmotra vás zaujala

Ján Žatko

V decembri vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujala informácia o výpovedi z nájmu pre reštauráciu U Kmotra. Najčítanejšie články od začiatku roku 2021 zostali nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

píše: Ján Žatko

Moje rozpočtové priority

Ján Žatko

V stredu 8. decembra 2021 miestne zastupiteľstvo naposledy v súčasnom zložení schvaľovalo rozpočet mestskej časti. Starosta Dárius Krajčír predložil návrh vyrovnaného rozpočtu. Na bežné výdavky chce minúť zaokrúhlene 10,8 milióna eur a na kapitálové výdavky 11,9 milióna eur. Aké sú moje rozpočtové priority? Týkajú sa zvýšenia príspevkov pre občianske združenia a spolky pôsobiace v Devínskej Novej Vsi v oblasti športu a kultúry. Článok si doteraz prečítalo 158 čitateľov.

Nebojte sa pán starosta, politici nám Vianoce nevezmú

reštauráciu u kmotraV novembri ma starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír šokoval svojim emotívnym statusom na facebooku. Priznám sa, že som si tento status prečítal niekoľkokrát a aj tak som ho nepochopil. Jeho citový výlev však chytil jeho voličov naozaj za srdce. Čo však chcel pán starosta svojim statusom vlastne povedať? Článok si doteraz prečítalo 161 čitateľov.

Výpoveď z nájmu pre Kmotra

reštauráciu u kmotraNovembrové miestne zastupiteľstvo sa zaoberalo aj návrhom starostu Dáriusa Krajčíra na schválenie výpovede z nájmu pre firmu vlastniacu reštauráciu U Kmotra na ulici Štefana Králika 1. Dôvodom návrhu na výpoveď bolo neplatenie nájomného. Poslanci jeho návrh jednohlasne schválili. Tento článok čitateľov blogu Týždeň v Devínskej minulý mesiac najviac zaujal. Doteraz si ho otvorilo 1 445 čitateľov.

Nekorektný blog o tragickej udalosti zo dňa detí v Devínskej

najčítanejším článkomZačnem osobne. Keďže s deťmi a mládežou som v Devínskej strávil nejeden rok, každé úmrtie blízke deťom, s ktorými pracujem, sa ma dotkne. Ani tento raz tomu nebolo inak. Prechádzam smútením rovnako, ako ostatní, ktorých sa smrť dotkne. Podobne na mňa prišla aj fáza hľadania vinníka. A ako pracovník, ktorý už má za sebou skúsenosti a je verejnou osobou, svoj hnev a obvinenie prejavím verejne. Lebo aj to občas treba. Zamyslenie Mateja Nagya z júna 2021 sa stalo tretím najčítanejším článkom roka na blogu Týždeň v Devínskej. Otvorilo si ho doteraz 1 536 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

reštaurácie u kmotraNa zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 741 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

najčítanejším článkomNajčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 935 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *