Devínska Nová Ves od 1. 1. 2022

Ján Žatko

Devínske jazero v zime. Miestny úrad ponúka zamestnanie. Hlasujeme za K Park. Výpoveď pre reštauráciu U Kmotra. Poľovačka na Devínskej Kobyle.  Zmeny v ZOO. Úspešný rok pre Devínsku. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Výberové konanie na miestnom úrade

Miestny úrad Devínska Nová Ves vypísal výberové konanie na pozíciu referenta hnuteľného a nehnuteľného majetku na plný úväzok. Príležitosť zamestnať sa na miestnom úrade majú žiadatelia so stredoškolským alebo vysokoškolským vzdelaním v odbore geodézia a kartografia. Do výberového konania sa môžete prihlásiť do 28. 1. 2022.

Najteplejší Silvester a snehová kalamita pred 35 rokmi

Pomaly sa január prehupol do druhej polovice a napriek tomu, že je zima, vonku to tak nevyzerá. Po snehu ani chýru, ani slychu. V noci síce mrzne, ale napríklad 31. decembra 2021 bolo v Devínskej Novej Vsi neuveriteľných 17 stupňov Celzia. Podľa meteorológov ide o najteplejší Silvester v doterajšej histórii meraní. Príjemné počasie si užili najmä tí, ktorí sa vybrali na prechádzku na Devínsku Kobylu.

Zabojujme o nové športovisko K Park na Kolónii

Mestská časť Devínska Nová Ves sa zapojila do prvého ročníka projektu spoločnosti Kaufland a súťaží o nový K Park. V parku sa môžeme tešiť na stolnotenisové stoly, workoutové konštrukcie, lezeckú stenu, možnosti pre oddych a relax, stojany na bicykle i novú zeleň. Hlasovať za tento projekt môžete aj opakovane raz za deň až do 16. februára 2022.

Výpoveď pre reštauráciu U Kmotra vás zaujala

V decembri vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujala informácia o výpovedi z nájmu pre reštauráciu U Kmotra. Najčítanejšie články od začiatku roku 2021 zostali nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

Fotografia týždňa

Devínske jazero v zime. Foto: Bratislavský kraj/ Monika Kováčová.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Devínska Nová ves pokračuje v rekonštrukcii klubu dôchodcov aj školskej jedálne

Devínska Nová Ves pokračuje v rekonštrukcii klubu dôchodcov aj školskej jedálne. Rekonštrukcia v priestoroch domu seniorov na Istrijskej ulici bola spustená v apríli 2021 a jej ukončenie je naplánované na apríl tohto roka. V prvých dňoch tohto roka sa začala aj rekonštrukcia školskej jedálne na ZŠ I. Bukovčana I. Rekonštrukciou sa zvýši kapacita jedálne a zmodernizuje jej technické vybavenie. Informovali webnoviny.sk.

Uvedené veci bude mestská časť zbierať vždy posledný pondelok v mesiaci

Devínska Nová Ves vyhlásila pravidelnú zbierku trvanlivých potravín a hygienických potrieb pre sociálne slabšie rodiny. Uvedené veci bude mestská časť zbierať vždy posledný pondelok v mesiaci, teda 31. januára, 28. februára, 28. marca, 25. apríla, 30. mája a 27. júna. Možno ich priniesť na miestny úrad. Informuje web teraz.sk.

Počas kolektívnej poľovačky na Devínskej Kobyle odlovili 19 diviakov

V poľovnom revíri Devínska Kobyla v Bratislave odlovili počas stredajšej (12. 1.) kolektívnej poľovačky 19 diviakov. Poľovníci hovoria o mimoriadnom počte v rámci jedného dňa, keďže sa štandardne odlovia dvaja diviaci dva diviaky týždenne. Poľovačka bola reakciou na premnožený stav diviakov v celej Bratislave a aj africký mor ošípaných. Informuje časopis Poľovníctvo & Rybárstvo.

Na aké zmeny sa môžu tešiť návštevníci ZOO? Bude ich naozaj dosť

Zoologická záhrada Bratislava opäť otvorila od 4. januára svoje brány pre návštevníkov. Aký rok má za sebou a na aké zmeny a nové zvieratá sa môžete tešiť v roku 2022? Presťahuje sa už medveď do nového výbehu a prečo v nej dodnes nemáme slony? Bratislavské noviny sa rozprávali s Tomášom Hulíkom, ktorý je v súčasnosti poverený jej vedením. Široká verejnosť ho pozná aj ako známeho prírodovedca, filmára a fotografa.

D. Krajčír: Pre Devínsku Novú Ves bol minulý rok náročný, ale aj úspešný

Vzhľadom na množstvo úloh, ktoré priniesla pandémia nového koronavírusu i často sa meniaca legislatíva, ktorá ovplyvnila mestskú časť, bol uplynulý rok 2021 náročný pre všetkých, obyvateľov aj samosprávu. Napriek tomu bol podľa starostu Dáriusa Krajčíra minulý rok pre mestskú časť úspešný, keďže dokončila alebo pokračovala vo viacerých projektoch. Informujú Bratislavské noviny.

Ako bude vyzerať raketová základňa na Devínskej Kobyle? Vyhrali 3 návrhy

Ak ste navštívili niekedy rozhľadňu na Devínskej Kobyle, prešli ste aj protilietadlovou raketovou základňou. Postavili ju medzi rokmi 1979 – 1983 a pôsobila tam Československá ľudová armáda. V súčasnosti je areál zdevastovaný. Dodnes sú jeho súčasťou bunkre či schátrané skelety, v ktorých boli rakety. Architekti Šebo a Lichý s ITB Development vyhlásili pred niekoľkými mesiacmi ideovú architektonickú súťaž pre študentov architektúry. Do súťaže sa zapojilo 38 tímov z celého sveta, z ktorých odborná porota vybrala tri víťazné návrhy. Informuje web bratislavaden.sk.

Chodíte cez Devínsku Novú Ves? Novinkou pre vodičov sú merače rýchlosti, osadili ich na dvoch uliciach

Koncom roka 2021 pribudli dve elektronické meracie zariadenia rýchlosti na Eisnerovej ulici v smere do mesta a na Opletalovej v smere z mesta. V Devínskej Novej Vsi sú to dve najvyťaženejšie dopravné ulice. Okrem rýchlosti merajú aj frekventovanosť premávky. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Obyčajne je koncom januára v Devínskej Novej Vsi plesová sezóna v plnom prúde. Žiaľ, kvôli pandemickým opatreniam je tohtoročná plesová sezóna vážne ohrozená. Väčšinu plánovaných plesov organizátori zrušili. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 238 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *