Srdečne vás vítame a slávnostný galavečer

Ján Žatko

Premiéra divadelnej hry „Srdečne vás vítame“ a slávnostný galavečer, usporiadaný pri príležitosti odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v októbri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

píše: Ján Žatko

Hra „Srdečne vás vítame“ mala veľký úspech

V sobotu 16. 10. 2021 sa veľká sála Istra Centra otriasala salvami smiechu. Činoherný klub tu uviedol pri príležitosti 10. výročia založenia dlho očakávanú premiéru autorskej divadelnej hry „Srdečne vás vítame“. Preplnená sála ocenila výkon hercov a herečiek dlhotrvajúcim standing ovation. Druhú premiéru Činoherný klub odohral v sobotu 30. 10. 2021 v Štúdiu L + S. Táto informácia sa stala tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej v októbri. Článok si prečítalo 179 čitateľov.

Žiadne pravidlá pre nášho pána starostu zjavne nejestvujú

Žiadne pravidlá pre nášho pána starostu zjavne nejestvujú. Potom, čo zvolal zasadnutie miestneho zastupiteľstva 20. 5. 2021 v rozpore so zákonom o obecnom zriadení, potom, čo do dnešného dňa odmieta zverejniť zápisnicu z tohto zastupiteľstva, potom, čo na miestnom zastupiteľstve 23. 6. 2021 dal poslancom schváliť všeobecne záväzné nariadenia, ktoré im vôbec nepredložil, sa pán starosta opäť raz predviedol. Zorganizoval galavečer pri príležitosti odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica, na ktorý neumožnil prístup obyčajným Devínskonovovešťanom. Mimochodom, svojim voličom. Na dôvažok pritom porušil platný rokovací poriadok miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves. Tento článok zaujal doteraz 659 čitateľov.

Kde zostali Devínskonovovešťania?

Druhý októbrový víkend sa v Devínskej Novej Vsi niesol v znamení osláv Dňa obce. Vyvrcholením osláv bol slávnostný galavečer usporiadaný pri príležitosti odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica. Keď som si pozrel v televízii reportáž z tohto galavečera, pýtal som sa sám seba, kde zostali Devínskonovovešťania. Najčítanejší článok mesiaca október si doteraz otvorilo 665 čitateľov.

Nekorektný blog o tragickej udalosti zo dňa detí v Devínskej

najčítanejším článkomZačnem osobne. Keďže s deťmi a mládežou som v Devínskej strávil nejeden rok, každé úmrtie blízke deťom, s ktorými pracujem, sa ma dotkne. Ani tento raz tomu nebolo inak. Prechádzam smútením rovnako, ako ostatní, ktorých sa smrť dotkne. Podobne na mňa prišla aj fáza hľadania vinníka. A ako pracovník, ktorý už má za sebou skúsenosti a je verejnou osobou, svoj hnev a obvinenie prejavím verejne. Lebo aj to občas treba. Zamyslenie Mateja Nagya z júna 2021 sa stalo tretím najčítanejším článkom roka na blogu Týždeň v Devínskej. Otvorilo si ho doteraz 1 488 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

najčítanejším článkomNa zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 702 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

najčítanejším článkomNajčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 870 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *