Hra „Srdečne vás vítame“ mala veľký úspech

Ján Žatko

V sobotu 16. 10. 2021 sa veľká sála Istra Centra otriasala salvami smiechu. Činoherný klub tu uviedol pri príležitosti 10. výročia založenia dlho očakávanú premiéru autorskej divadelnej hry „Srdečne vás vítame“. Preplnená sála ocenila výkon hercov a herečiek dlhotrvajúcim standing ovation. Ak ste premiéru nestihli, Činoherný klub vás pozýva na druhú premiéru už zajtra v sobotu o 19.00 v Štúdiu L + S.

píše: Ján Žatko

Rozhovor s Jakubom Abrahámom

O komplikáciách pri príprave hry „Srdečne vás vítame“ ste sa mohli viac dozvedieť nedávno v rozhovore so zakladateľom a riaditeľom klubu „Jakub Abrahám: Srdečne vás vítame„. Prezradil vtedy, že autorská hra Kataríny Želinskej je z dedinského prostredia a je inšpirovaná motívom Gogoľovho Revízora. Jakub Abrahám v nej hrá starostu, do ktorého dediny príde nečakaná kontrola na čerpanie eurofondov. Celá dedina je z toho hore nohami a je to veľmi zaujímavé, čo sa tam všetko bude diať.

srdečne vás vítame
Činoherný klub po úspešnej premiére.

Názory na premiéru hry „Srdečne vás vítame“

Premiéra hry v Istra Centre mala naozaj veľký úspech. Potvrdila to pre DTV aj zástupkyňa starostu Beata Janatová, ktorá povedala:

Myslím si, že ľudia si to užili a ja im držím palce, nech každá jedna premiéra je minimálne tak výborná ako bola táto.

Beata Janatová

Výkon hercov aj herečiek ocenil aj mestský a miestny poslanec Rastislav Tešovič, ktorý sa vyjadril, že

Devínska Nová Ves môže byť hrdá že môže v týchto priestoroch hostiť takýto súbor.

Rastislav Tešovič

Ja plne podčiarkujem jeho slová. Dodávam k nim ešte to, že Činoherný klub je v Devínskej Novej Vsi doma. Istra Centrum je jeho domovskou scénou a naozaj na to môžeme byť všetci hrdí.

S premiérou bol spokojný aj šéf Činoherného klubu Jakub Abrahám. Viditeľne mu odľahlo, že po rokoch skúšania sa premiéra konečne mohla uskutočniť. Do budúcnosti sa pozerá optimisticky:

Ja si myslím, že to bude úspešné predstavenie, pretože ako sa hovorí, že komédia je vtedy dobrá, keď sa reprízuje, čím viac, tým naberá na kvalite. Verím, že to bude aj náš prípad.

srdečne vás vítame
Jakub Abrahám

Pozvánka na druhú premiéru

Ak ste úspešnú premiéru divadelnej hry „Srdečne vás vítame“ v Istra Centre premeškali, máte možnosť navštíviť druhú premiéru už zajtra v sobotu o 19.00 v Štúdiu L + S. Členovia Činoherného klubu vás srdečne vítajú.

Videoreportáž DTV z premiéry

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *