Komisia výstavby sa bude opäť zaoberať projektom „Slnečný vrch I“

Ján Žatko

Na tomto blogu som sa už viackrát venoval pripravovanej masívnej výstavbe na Zamajerskom pod názvom „Slnečný vrch I“. Na dotyku ulice Jána Jonáša má vyrásť nové sídlisko pre viac ako tisíc obyvateľov. Pôvodný zámer sa stretol so značným odporom obyvateľov, ale aj samosprávy mestskej časti Devínska Nová Ves. Investor niektoré pripomienky zohľadnil a tak sa Komisia výstavby a životného prostredia bude opätovne zaoberať prepracovaným projektom.

píše: Ján Žatko

Zasadnutie Komisie výstavby a životného prostredia

Verejné zasadnutie Komisie výstavby a životného prostredia sa bude konať v stredu 2. 6. 2021 o 17.00 vo vile Košťálová. Prístup verejnosti bude umožnený v rozsahu a za podmienok podľa aktuálne platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva.

slnečný vrch I

Obytný súbor Slnečný vrch I

Na komisii sa bude posudzovať aj správa o hodnotení zmeny navrhovanej činnosti „OBYTNÝ SÚBOR SLNEČNÝ VRCH I, BRATISLAVA – DEVÍNSKA NOVÁ VES“, ktorú vypracoval developer podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Vizualizáciu projektu si môžete prezrieť tu. Pripomienky mestskej časti spolu s pripomienkami obyvateľov budú prezentované a zaslané kompetentným inštitúciám.

slnečný vrch I

Postoj mestskej časti k zámeru

Tak ako aj doposiaľ, mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves v snahe hájiť záujmy obyvateľov dotknutej oblasti bude prihliadať na požiadavky obyvateľov v maximálnej možnej miere.

Už pri predchádzajúcich rokovaniach, ktoré sa uskutočnili, či už prostredníctvom komisie alebo prostredníctvom miestneho zastupiteľstva, starosta ako aj miestne zastupiteľstvo deklarovali, že budú v rámci možností v komunikácii s investorom požadovať čo najcitlivejší zásah do územia.

slnečný vrch I

Súvisiace články

2 komentáre k “Komisia výstavby sa bude opäť zaoberať projektom „Slnečný vrch I“”

  1. Dobrý deň, dúfam, že sa zastupiteľstvo výstavbu Slnečného vrchu včera neschválilo. Na jednej strane cesty rodinné domy, nízkopodlažná súkromná zástavba a na druhej vysokopodlažné zahustené sídlisko? To snáď nemôže nikto rozumný schváliť. Čo na toto architekt? Alebo sú všetci podplatení ??? Po aférke p. Tešoviča nahrabať hlavne pre seba by sme sa ani nečudovali……. že „INAK“ je vlastne stále len nahrabať si, čo tam po občanoch…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *