Kandidáti na starostu, výzva k pani Lipkovej, odkúpenie planírky

Ján Žatko

Prví kandidáti na starostu Devínskej. Výzva k pani Lipkovej. Devínska odkúpi planírku. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v novembri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

píše: Ján Žatko

Devínska Nová Ves odkúpi „planírku“

V stredu 10. novembra 2021 sa uskutočnilo online riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves. Zúčastnilo sa ho 10 poslancov. Ospravedlnili sa Andrej Kovarik a Bronislava Kraváriková. Jedným z dôležitých bodov tohto zasadnutia bol návrh na odkúpenie pozemkov na Srdci nad sídliskom Podhorské, tzv. planírku. Článok si doteraz prečítalo 213 čitateľov.

Pani Lipková, nevracajte ocenenie

V poslednom čase sa v Devínskej Novej Vsi pretriasa problém odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica. Diskusiu na túto tému som otvoril ja kritikou okázalého galavečera usporiadaného pánom starostom, na ktorom odovzdával ocenenia jednotlivým laureátom. Táto diskusia však mala aj jeden neželaný efekt. Jedna z laureátov, pani Daniela Lipková, zvažuje vrátenie ocenenia. Prosil som ju už súkromne a prosím ju teraz aj verejne. Pani Lipková, nevracajte ocenenie. Druhý najčítanejší článok mesiaca november si doteraz otvorilo 367 čitateľov.

Poznáme prvých kandidátov na budúceho starostu Devínskej

Na rokovaní miestneho zastupiteľstva 10. novembra 2021 som v rámci bodu Rôzne informoval pána starostu aj kolegyne a kolegov poslancov, že som sa rozhodol na budúci rok v komunálnych voľbách kandidovať na starostu Devínskej Novej Vsi. Na moje vyhlásenie reagovali aj dvaja ďalší potenciálni kandidáti. Tento článok čitateľov blogu Týždeň v Devínskej minulý mesiac najviac zaujal. Doteraz si ho otvorilo 1 017 čitateľov.

Nekorektný blog o tragickej udalosti zo dňa detí v Devínskej

najčítanejším článkomZačnem osobne. Keďže s deťmi a mládežou som v Devínskej strávil nejeden rok, každé úmrtie blízke deťom, s ktorými pracujem, sa ma dotkne. Ani tento raz tomu nebolo inak. Prechádzam smútením rovnako, ako ostatní, ktorých sa smrť dotkne. Podobne na mňa prišla aj fáza hľadania vinníka. A ako pracovník, ktorý už má za sebou skúsenosti a je verejnou osobou, svoj hnev a obvinenie prejavím verejne. Lebo aj to občas treba. Zamyslenie Mateja Nagya z júna 2021 sa stalo tretím najčítanejším článkom roka na blogu Týždeň v Devínskej. Otvorilo si ho doteraz 1 493 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

najčítanejším článkomNa zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 708 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

najčítanejším článkomNajčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 883 čitateľov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *