Poznáme prvých kandidátov na budúceho starostu Devínskej

Ján Žatko

Na rokovaní miestneho zastupiteľstva 10. novembra 2021 som v rámci bodu Rôzne informoval pána starostu aj kolegyne a kolegov poslancov, že som sa rozhodol na budúci rok v komunálnych voľbách kandidovať na starostu Devínskej Novej Vsi. Na moje vyhlásenie reagovali aj dvaja ďalší potenciálni kandidáti. Viac sa dozviete v nasledujúcom texte.

píše: Ján Žatko

Ján Žatko (KDH, OĽaNO)

kandidovať na starostuMilé kolegyne a kolegovia. Za tie tri roky, čo sa spoločne stretávame na miestnych zastupiteľstvách alebo na komisiách ste určite postrehli, že mám často rozdielny názor na riadenie našej mestskej časti ako má súčasný pán starosta. Po zrelej úvahe som sa rozhodol, že ponúknem občanom Devínskej Novej Vsi alternatívu voči súčasnému vedeniu a budem budúci rok kandidovať na starostu mestskej časti Devínska Nová Ves. Neznamená to, že budem odteraz bojkotovať návrhy pána starostu. Všetky jeho dobré návrhy podporím. Koniec koncov, dnes som presne tak urobil.

Na druhej strane aj ja vás žiadam, aby ste podporili v budúcnosti všetky moje návrhy, ktoré predložím na miestne zastupiteľstvo a ktoré budú v prospech obyvateľov Devínskej Novej Vsi. Prosím vás o to, aby ste nehľadeli na to, že tieto materiály predkladá kandidát na starostu, ale rozhodovali sa iba podľa záujmu obyvateľov našej mestskej časti. Vopred vám za takýto postoj ďakujem.

RastislavTešovič (Devínska Inak)

kandidovať na starostuJa fandím férovej súťaži. Samozrejme vždy svedčí tej súťaži, pokiaľ je tých kandidátov viac, pokiaľ sú kvalitní a pokiaľ je tá súťaž korektná a čestná. Ja môžem povedať, že naozaj som sa už obával, že či budú nejakí ďalší kandidáti. Ale vidím, že už teda minimálne jeden je. Hádam aj pán starosta sa osmelí časom. Ja sám za seba hovorím, že tých pokusov na kandidatúru na starostu mestskej časti bolo už za mňa dosť. To znamená, ja sa prikloním skôr k tej politike, ktorá mi bude viac vyhovovať a ktorá bude slušná.

Chcel by som len povedať aj čo sa týka podpory tých návrhov, tuná naozaj funguje v tomto volebnom období pomerne slušná komunikácia. Ja sa chcem naozaj poďakovať všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí sa o toto pričinili. Tak ako som sa aj s pánom Žatkom aj s pánom Jankovičom rozprával viackrát, že pokiaľ tie návrhy prídu aspoň s nejakým časovým odstupom pred konaním zastupiteľstva, tak vôbec nie je problém podporiť rozumné návrhy. Len pokiaľ sa ich dozvieme v deň alebo deň pred, alebo nebodaj položené na stôl na začiatku schôdze, tak je to naozaj niekedy veľmi ťažké posúdiť na poslednú chvíľu. Čiže netreba tam hľadať nejaký zlý úmysel, len ja vyzývam naozaj všetkých na takúto spoluprácu.

Dárius Krajčír (SaS, Sme rodina, Nova)

kandidovať na starostuČo sa týka môjho osmelenia, keď sa ma aj ľudia pýtajú, áno plánujem pokračovať ďalej, plánujem. Čo sa týka takéhoto vyhlásenia kandidatúry, väčšinou čakám aj ja v prípade takýchto rozhodnutí na podporu od obyvateľov. Pevne verím, že pán Žatko cíti podporu obyvateľov, keď sa rozhodol k takémuto kroku a najlepšie vedomie a svedomie to myslím si že je prítomné, nie je to len o politickej podpore ale je to práve o tom zdolávať aj iné názory, alebo povedať si iné názory. Ja si vážim každý jeden názor, ktorý tu odznie a ak to tak niekomu nepríde, tak sa môže na to opýtať  aj následne alebo predtým a myslím si, že od ktoréhokoľvek vás poslancov kedykoľvek prišiel alebo príde podnet, návrh alebo riešenie vhodné pre Devínsku Novú Ves a pre Devínskonovovešťanov, obyvateľov Devínskej ale aj pre tých nových, tak sa stretne s podporou a minimálne máme k tomu diskusiu. Samozrejme rýchlokvasené návrhy a emočné návrhy podľa mňa potrebujú čas na dozretie.

9 komentárov k “Poznáme prvých kandidátov na budúceho starostu Devínskej”

    1. Keď si prečítate vyjadrenie Rastislava Tešoviča tak zistíte, že povedal, že nebude kandidovať na starostu Devínskej.

    1. Nadpis znie: „Poznáme prvých kandidátov na budúceho starostu Devínskej“. Z textu vyplýva, že na miestnom zastupiteľstve Ján Žatko a Dárius Krajčír uviedli, že budú kandidovať na starostu Devínskej. Rastislav Tešovič uviedol, že kandidovať nebude. Nevidím na nadpise nič zavádzajúce.

      1. Ze raz bude kandidovat,raz nebude,raz bude a zas nebude… Teraz pan Zatko zase za neho prehlasuje, ze nebude kandidovat,ale pan Teaovic nam nic take nepovedal. Co si mame o tomto myslet potom? Vtipne bude,ked prehlasi zase pan Tesnovic,ze kandidovat bude a ze pan Zatko kandidovat nebude. Pani,ste ako malí. Raz tak a raz naopak. Ujednotte sa konecne,ze kto vlastne kandidovat bude a kto nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *