Devínska Nová Ves od 29. 11. 2021

Ján Žatko

Pohľad z Devínskej Kobyly. Reštaurácia U Kmotra má výpoveď. Športovci nakupujú pre seniorov. Poslanci budú schvaľovať rozpočet. Prežívame advent. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Prajem vám požehnaný advent

Kresťania na Slovensku slávili včera prvú adventnú nedeľu, ktorá je súčasťou štvortýždňového obdobia adventu. Tentoraz tak trochu vo zvláštnej atmosfére lockdownu. Obchodné centrá sú zatvorené, viacerí z nás nechodia do práce, ale pracujú z domu. Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Využime tieto obmedzenia v náš prospech. Venujme sa viac ako obvykle svojej rodine. Stíšme sa a uvažujme o tom, čo je v našom živote dôležité. Prajem vám požehnaný advent Devínskonovovešťania. Prajem vám požehnaný advent priatelia.

 Športovci opäť nakupujú pre seniorov

Mestská časť Devínska Nová Ves v spolupráci s občianskym združením GoodSports International Slovensko sa rozhodli obnoviť úspešný projekt zo začiatku toho roku.  Opäť zabezpečujú nákup základných potravín a liekov seniorom a dlhodobo chorým osobám.

Výpoveď z nájmu pre Kmotra

Novembrové miestne zastupiteľstvo sa zaoberalo aj návrhom starostu Dáriusa Krajčíra na schválenie výpovede z nájmu pre firmu vlastniacu prevádzku reštaurácie U Kmotra na ulici Štefana Králika 1. Dôvodom návrhu na výpoveď bolo neplatenie nájomného.

Pozvánka na online miestne zastupiteľstvo

V stredu 8. decembra sa bude od 16.00 konať online miestne zastupiteľstvo Devínskej Novej Vsi. Kvôli pandemickým opatreniam bude opäť iba formou videokonferenčného hovoru. Preto sa ho žiaľ nebudete môcť zúčastniť naživo, ale budete ho môcť sledovať iba na internete, alebo v priamom prenose v DTV.

Fotografia týždňa

Na Devínskej Kobyle je nádherne za každého počasia. Aj keď fučí. Foto: Pavol Demes.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Ako sa bude meniť v najbližších rokoch? Devínska N. Ves si vypracovala plán rozvoja

Devínska Nová Ves vypracovala Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja  na obdobie rokov 2021 až 2027. Ide o strednodobý strategický dokument, ktorý definuje najdôležitejšie oblasti rozvoja mestskej časti na najbližšie obdobie. Obsahuje celkovo 41 zámerov v hospodárskej, sociálnej a environmentálne oblasti. Poslanci sa ním budú zaoberať budúci týždeň. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Máme tu opäť lockdown a tak väčšina plánovaných aktivít je zrušená zostávajú nám iba tie v online priestore. V stredu ráno nezabudnite opäť vyložiť vrecia so separovaným odpadom. Popoludní bude online zasadnutie miestneho zastupiteľstva, Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 233 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *