Devínska Nová Ves od 20. 2. 2023

Ján Žatko

Jožko Rajchl ako prvý Slovák dobehol naprieč Austráliou.  Pošta v Devínskej zostáva. Voľný priestor na prenájom. Začalo sa pôstne obdobie. Výroba automobilov v Devínskej kedysi a dnes. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Voľný priestor na prenájom

Miestne zastupiteľstvo schválilo podmienky obchodnej verejnej súťaže na prenájom nebytového priestoru o výmere 17 mv objekte na ulici Štefana Králika 1. Záujemci môžu doručiť svoje ponuky v termíne od 6. 3. 2023 do 21. 3. 2023. Bližšie podmienky nájdete ďalej v texte.

Popolcová streda v Devínskej

Popolcová streda je v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 46. deň pred Veľkonočnou nedeľou. Pre nepravidelný dátum Veľkej noci sa jej termín každý rok mení. Ako sa pripravovali naši predkovia v Devínskej Novej Vsi na tento deň?

Pošta v Devínskej zostáva

Na februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva bolo schválené aj predĺženie nájmu nebytových priestorov v budove Základnej školy Pavla Horova pre Slovenskú poštu až do 31. 3. 2028.

Fotografia týždňa

Presne 51 dní 14 hodín 41 minút 49 sekúnd a 3 977 kilometrov potreboval  rodák z Devínskej Novej Vsi Jozef Rajchl na to aby úspešne prebehol zo Sydney do Perthu. Je to ustanovujúci slovenský rekord a zapíše sa ako prvý Slovák, ktorý takéto niečo dokázal. Zdroj: FB Jozef Rajchl Xtremerun.

Video týždňa

Záverečné kilometre behu Jozefa Rajchla naprieč Austráliou zachytené kamerou Vráťu priamo v Perthe.

Napísali o nás

Slovenský ultramaratónec Jozef Rajchl sa roky po zlyhaní znova pokúša prebehnúť Austráliu: Do cieľa mu chýba už len kúsok!

Jozef Rajchl je slovenský ultramaratónec, ktorý môže byť prvým Slovákom, ktorý prebehne naprieč Austráliou. Jeho cesta vedie zo Sydney do Perthu a meria približne 3800 kilometrov. Jeho beh má však, aj dobročinný rozmer.  Jozef sa snaží vyzbierať peniaze pre organizáciu TEAMFOX, ktorá sa venuje výskume a liečbe parkinsonovej choroby. Napísal Nový čas niekoľko dní pred záverom Jozefovho behu.

EIB poskytne 194 miliónov eur na modernizáciu železničnej infraštruktúry na Záhorí

Európska investičná banka chce poskytnúť Slovensku rámcový investičný úver v objeme 194 miliónov eur na modernizáciu a elektrifikáciu železničných úsekov Devínska Nová Ves – Kúty a Devínska Nová Ves – Marchegg. Návrh zmluvy o financovaní časti projektu má ešte schvátiť vláda. Informuje časopis Trend.

Spomienky na starú Bratislavu: Spomínate si ešte na Bratislavské automobilové závody? Aj toto boli ony

V mestskej časti Devínska Nová Ves vznikol v roku 1971 automobilový výrobný podnik pod názvom Bratislavské automobilové závody. Rokmi sa rozširoval a menil. Napríklad v roku 1975 boli k BAZ pričlenené Podunajské strojárne, aby bola automobilová výroba ešte viac posilnená. Spomína portál bratislavaden.sk.

VW Touareg: Bratislavské SUV bude merať zaťaženie strechy a do kabíny vráti hardvér

Modernizovaný Touareg má premiéru naplánovanú v lete, no Volkswagen pri príležitosti testov už dnes prezrádza hlavné vychytávky. Okrem dizajnu „oprášia“ Nemci aj podvozok, infotainment a pridajú úžasné svetlá s 38 400 diódami. Výroba pobeží naďalej v Devínskej Novej Vsi. Informuje denník Pravda.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň začínajú pracovať komisie miestneho zastupiteľstva v novom zložení. V sobotu bude v Istra Centre znieť chorvátčina. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 390 sledovateľov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *