Devínska Nová Ves od 18. 1. 2021

Ján Žatko

Na vstupe do DNV pribudne turbokruháč. Devínska pomáha postihnutým v Chorvátsku. Športovci nakupujú pre seniorov. Alpy nad sídliskom Kostolné. Odštartovala Pokladovka. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Výberové konanie na riaditeľa Materskej školy Pavla Horova

Mestská časť Bratislava – Devínska Nová Ves vyhlásila výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Materskej školy Pavla Horova 3 s predpokladaným nástupom od 01. 03. 2021. Žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť na miestny úrad DNV do 29. 01. 2021.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Člen komisie výstavby a životného prostredia v Devínskej Novej Vsi RNDr. Vladimír Kočvara Vás informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici.

Od stredy sa dá testovať aj v Devínskej

Samospráve v Devínskej Novej Vsi sa podarilo v rekordne krátkom čase zabezpečiť prvé odberové miesto na antigénové testovanie. V nedeľu večer prijala vláda SR uznesenie o celoštátnom celoplošnom testovaní a už v stredu sa bude dať testovať aj v Devínskej.

Odštartovala celoslovenská akcia Pokladovka

Marcelu Kramplovú, pohybovú lektorku a zakladateľku centra Bublinka, pozná asi každá mamička z Devínskej Novej Vsi. A to už nehovorím o deťoch, ktoré sa pod Mackiným vedením vedia naozaj z chuti vyblázniť a vyšantiť. Keďže v súčasnosti sú kvôli pandémii bežné bublinkárske aktivity nemožné, prišla Marcela so skvelou iniciatívou. Tento týždeň odštartoval jej nápad, celoslovenská akcia Pokladovka.

Športovci nakupujú pre seniorov

Mestská časť Devínska Nová Ves v spolupráci s občianskym združením GoodSports International Slovensko sa rozhodli sprostredkovať nákup základných potravín a liekov seniorom a dlhodobo chorým osobám. Športoviská osireli a tak v Devínskej športovci nakupujú pre seniorov.

Zbierky na humanitárnu zbierku pre Chorvátsko

Ničivé zemetrasenie s magnitúdou 6,3 stupňa otriaslo Chorvátskom vlani koncom decembra. Územie, približne 46 kilometrov juhovýchodne od Záhrebu, v blízkosti miest Petrinja, Sisak a Glina odvtedy zasiahlo ďalších viac než 750 menších otrasov, ktoré nechali tisícky ľudí bez strechy nad hlavou či prístupu k základným potravinám a vode. V Devínskej Novej Vsi žije silná chorvátska komunita a preto je logické, že myšlienka na humanitárnu pomoc pre Chorvátsko tu veľmi zarezonovala.

Fotografia týždňa

Takýto pohľad na paneláky na Kostolnom v pozadí so zasneženými Alpami sa naskytol jednému z nás. Záber je urobený z cesty medzi Záhorskou Bystricou a Lamačom. Autor Gemo Gemovič napísal k fotografii príznačný komentár:  „… tá naša obec, … malá, … stredisková, pod Alpami ? „.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo pre hosťa

V Kresle pre hosťa DTV vyspovedala moderátorka Katarína Gavalcová technického riaditeľa DTV Jaroslava Zaťka a technika, kameramana a redaktora Alojza Moravca pri príležitosti 25. výročia DTV. Hovorili spolu o začiatkoch, minulosti, ale aj budúcnosti Devínskonovoveskej televízie.

Vyšiel prvý tohtoročný Devex

Nájdete v ňom hodnotenie roku 2020 z pohľadu starostu a poslancov, zhodnotenie vianočných projektov, praktické rady o vitamínoch, rozhovor o výrobe gitár Dowina a ďalšie zaujímavosti. Ak ste Devex nenašli v schránke, môžete si po stiahnuť z webu DNV.

Napísali o nás

Devínska Nová Ves spustila projekt Nakupovanie pre seniorov

Devínska Nová Ves spustila v spolupráci s občianskym združením GoodSports International Slovensko projekt Nakupovanie pre seniorov. Mestská časť ním reaguje na aktuálnu epidemiologickú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom a snaží sa ním predchádzať nákaze a šíreniu ochorenia COVID-19 u seniorov a dlhodobo chorých ľudí. Píšu Bratislavské noviny.

Dopravná nehoda s tragickými následkami: Pravdepodobnou príčinou bol infarkt vodiča

Na jednom z kruhových objazdov v Devínskej Novej Vsi sa v utorok podvečer čelne zrazili dve autá. Pravdepodobnou príčinou nehody bol infarkt u jedného z vodičov, ktorého sa privolaným záchranárom napriek ich snahe nepodarilo oživiť. Bratislavská polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti. Všimli si Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Až do 7. februára 2021 platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú svätú omšu z kostola v DNV môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ešte do utorka si môžete dať urobiť „nepovinný“ test na koronavírus. Ale hlavne nezabudnite vyniesť vrecia s papierom a plastami! Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 149 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *