Od stredy sa dá testovať aj v Devínskej

Ján Žatko

Samospráve v Devínskej Novej Vsi sa podarilo v rekordne krátkom čase zabezpečiť prvé odberové miesto na antigénové testovanie. V nedeľu večer prijala vláda SR uznesenie o celoštátnom celoplošnom testovaní a už v stredu sa bude dať testovať aj v Devínskej.

doplnené 20. 1. 2021 o ďalšie odberové miesto

píše: Ján Žatko

Zatiaľ sa dá testovať aj v Devínskej vo vile Košťálová

Prvé odberové miesto bolo zriadené vo Vile Košťálová na Novoveskej ulici 17.  Bude otvorené od 8.00 do 20.00. Bol zvolený rezervačný systém, pomocou ktorého si môžete rezervovať konkrétny termín a čas. Uľahčí sa tak práca zdravotníkom a bude to pohodlnejšie aj pre ľudí, keďže nebudú musieť stáť v dlhých radoch. Rezervovať termín je možné elektronicky na webe devinskanovaves.sk, kde je potrebné vyplniť registračný formulár. Podrobný návod ako postupovať pri registrácii nájdete tu. Tí, ktorí nemajú prístup na internet, môžu využiť dohľadové centrum. Stačí zavolať na telefónne číslo 02/3233 3332 a pracovníci dohľadového centra vyplnia registračný formulár za vás.

Doplnené 20. 1. 2020:

Od štvrtka 21. 1. 2021 funguje ďalšie odberové miesto vo Veľkej sále Istra Centra.

testovať aj v devínskej
Miesto na webe DNV, kde si otvoríte registračný formulár.

Ďalšie odberové miesta budú postupne pribúdať

Starosta mestskej časti Dárius Krajčír v rozhovore pre DTV povedal, že sa plánuje otvorenie aj ďalších odberových miest. Už vo štvrtok alebo piatok by mali pribudnúť odberové miesta vo veľkej sále Istra Centra, na futbalovom štadióne na Vápencovej ulici a v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku. Po odsúhlasení Regionálnym úradom verejného zdravotníctva sa ráta sa aj s ďalšími odberovými miestami na ZŠ Pavla Horova a Ivana Bukovčana. Na súhlas sa čaká aj v súvislosti s tzv. drive-through, teda mobilnými odberovými miestami, kde by sa malo dať realizovať odber priamo z osobného auta. Tie by mali byť v blízkosti predajne Metro a pri 5. bráne Volkswagenu.

testovať aj v devínskej
Dárius Krajčír v rozhovore pre DTV.

V Devínskej by malo pribudnúť aj stále odberové miesto

Samospráva Devínskej Novej Vsi má záujem aj o zriadenie stáleho mobilného odberového miesta (MOM), ktoré by fungovalo aj po skončení prvého kola testovania.

Starosta Dárius Krajčír priznal, že na otvorenie všetkých plánovaných odberných miest potrebuje Devínska Nová Ves ďalších dobrovoľníkov a zdravotníkov. Vyzval preto hlavne zdravotníkov, ktorí spĺňajú všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva na testovanie, aby sa prihlásili. Povedal:

Veľmi nám to pomôže a verím, že tak ako v prvom plošnom testovaní sa nám podarí otvoriť všetky odberné miesta vďaka tomu, že budeme mať na každom mieste zdravotníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *