Odštartovala celoslovenská akcia Pokladovka

Ján Žatko

Marcelu Kramplovú, pohybovú lektorku a zakladateľku centra Bublinka, pozná asi každá mamička z Devínskej Novej Vsi. A to už nehovorím o deťoch, ktoré sa pod Mackiným vedením vedia naozaj z chuti vyblázniť a vyšantiť. Keďže v súčasnosti sú kvôli pandémii bežné bublinkárske aktivity nemožné, prišla Marcela so skvelou iniciatívou. Tento týždeň odštartoval jej nápad, celoslovenská akcia Pokladovka.

píše: Ján Žatko

Ako vznikla akcia Pokladovka

Pre nadšencov pohybu v prírode a aby sme sa v tej karanténe nezbláznili. Všetci vieme, aký je pohyb vonku blahodárny, tak o tom tu písať nebudeme. Vitaj medzi nami!

Týmito slovami vás privíta webová stránka Pokladovka, na ktorej sa dozviete bližšie podrobnosti o tomto nápade. Prvá Pokladovka vznikla ešte v roku 2019. Jej autorka aj vysvetľuje, čo ju k tomu viedlo:

Pokladovka vznikla preto lebo raz sa Macka nudila a chcela vymyslieť deťom cez prázdniny v Devínskej nejakú zábavku. Vonku. V lese.

akcia pokladovka

Celoslovenská akcia Pokladovka štartuje

Dobrý nápad sa ujal a v tomto roku sa rozšíri už na celé Slovensko. Poklad sa bude hľadať počas celého roka na 15-tich miestach Slovenska od Malaciek až po východ, napríklad v Devínskej Novej Vsi, v bratislavskom Horskom parku, v Rači, Záhorskej Vsi, Plaveckom Štvrtku, Prešove, Žiline, Trenčíne, Piešťanoch či Poprade. Pokladovka jej symbolicky spoplatnená. Autorka hry aj vysvetľuje prečo. Aby centrá pre deti v dnešnej ťažkej dobe vôbec prežili.

Hurá na to!

Tak teda hurá na to! Januárová pokladovka prebieha do konca januára. Prihlásiť sa dá na stránke Pokladovka.

Súvisiaci článok

Reportáž DTV o Pokladovke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *