Zoroslav Smolinský opäť zaujal

zoroslav smolinský opäť zaujal
Ján Žatko

Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali vo februári na blogu Týždeň v Devínskej. Dva z nich sa týkajú jestvujúcej aj plánovanej výstavby v Devínskej Novej Vsi. Najčítanejší článok nás vracia ešte do septembra minulého roku, keď sa na miestnom zastupiteľstve riešila problematika nepodania majetkového priznania jedného z poslancov. Zoroslav Smolinský opäť zaujal.

píše: Ján Žatko

Stavba pred Lidlom stále nie je skolaudovaná

Presne pred tromi rokmi, na začiatku roku 2018, vyrušila verejnosť v Devínskej Novej Vsi stavebná aktivita na vstupe do sídlisk Podhorské a Kostolné, pred budovou obchodného reťazca Lidl. Ľudia boli pobúrení tým, že na takom nevhodnom mieste vzniká pomerne veľká stavba. Ale aj tým, že stavebník mal od začiatku problém s dodržiavaním stavebného zákona. Aká je situácia dnes? Stavba pred Lidlom stále nie je skolaudovaná. Tretí najčítanejší článok februára si dodnes pozrelo 574 čitateľov.

Bude sa priemyselná zóna rozvíjať východne od Volkswagenu?

Obyvatelia Kolónie sú veľmi citliví na ďalšiu výstavbu priemyselných hál vo svojom okolí. Je s tým spojená zvýšená kamiónová doprava, hlučnosť a emisie. Zahustená doprava v dopravnej špičke je v Devínskej cítiť najmä v čase striedania pracovných zmien Volkswagenu. Dodávateľský park v lokalite bývalej tehelne, vysoké protihlukové steny, ktorá miestami dosahujú až 6 metrov a preloženie vjazdu do dodávateľského parku mimo obytnej zóny sú príkladmi nezvládnutého urbanizmu pri súbežnom rozvoji obytnej a priemyselnej funkcie v tomto území. Člen Komisie výstavby a životného prostredia Vladimír Kočvara už druhýkrát za sebou zaujal Devínskonovovešťanov svojim článkom venujúcim sa výstavbe v DNV. Článok si doteraz prečítalo 1 022 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

zoroslav smolinský opäť zaujalNa zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Článok si doteraz otvorilo 1 334 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Najčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 489 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *