Devínska Nová Ves od 22. 2. 2021

Ján Žatko

Chráňme si prírodu, ktorá nás obklopuje. Fara taxi je stále populárnejší. Pošta v DNV melie z posledného. Pokračuje bagrovanie rybníka. Stavebný úrad hľadá posilu.  Pred rokom zomrel Pavol Čorej a mali sme parlamentné voľby. Nela Pocisková ukázala svoju detskú izbu. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Na stavebnom úrade stále potrebujú posilu

Mestská časť Devínska Nová Ves opakovane vyhlasuje výberové konanie na voľné miesto na stavebnom úrade v Devínskej Novej Vsi na pozíciu samostatný odborný pracovník vykonávajúci štátnu správu na úseku stavebného poriadku. Ak máte odborné predpoklady a chuť zlepšiť súčasný neutešený stav v oblasti stavebného konania v Devínskej Novej Vsi, môžete sa prihlásiť najneskôr do 9. 3. 2021.

Pred rokom zomrel Pavol Čorej

25. februára 2021 bol presne rok odvtedy, čo zomrel vo veku 76 rokov dlhoročný člen speváckeho zboru a riaditeľ Lúčnice v rokoch 1989 – 2007  a organizátor kultúrnych aktivít v Devínskej Novej Vsi Ing. Pavol Čorej.

Stalo sa pred rokom: Koronavírus pred bránami a parlamentné voľby

Koncom februára 2020 bol koronavírus pred bránami Slovenska a pre Slovákov ešte stále viac menej exotickou záležitosťou. Hmatelnejšie boli pre nás parlamentné voľby.  V sobotu 29. februára 2020 bol na Slovensku volebný deň. O parlamentné voľby v Devínskej Novej Vsi bol výnimočný záujem. Zúčastnilo sa ich 73,68 % zapísaných voličov, čo je o vyše 8 % viac ako bol slovenský priemer. Tak ako na celom Slovensku, aj v Devínskej Novej Vsi prevalcoval svoju konkurenciu s veľkou prevahou Igor Matovič. Na druhom mieste sa umiestnila koalícia PS a Spolu a na treťom SaS. Dnes by to už dopadlo asi trochu inak.

Fotografia týždňa

Vážme si krásnu prírodu, ktorou sme obdarení. Andrea Turanská zverejnila na FB stránke Bratislavské vychádzky túto nádhernú fotografiu západu slnka zo Sandbergu. Pridala k nej aj text, z ktorého časť uvádzam:

Aj keď budem možno otravná, ale zase SANDBERG… Už začínajú kvitnúť kvety, vtáctvo i hmyz ožíva… a krásne počasie tam priťahuje stále viac ľudí. A stále rovnaké percento z týchto ľudí nevie, kam vstupuje a ani nečíta informačné tabule. ?PROSÍM? NEBOJTE SA UPOZORNIŤ tých (deti či dospelých), ktorých vidíte vstupovať na trávu alebo na chodníky mimo značených trás a pokojne im vysvetliť, prečo sa to nesmie.

A k fotke ešte – modelka neznáma. Ale spoznať sa môže len sama… Možno sa poteší.

Video týždňa

Rímskokatolíckemu farárovi z Devínskej Novej Vsi Andrejovi Kalamenovi chýba pravidelný kontakt s jeho farníkmi a hlavne s deťmi. Preto prišiel s myšlienkou prihovárať sa im formou krátkych videí zo svojho Fara taxi. Najnovší príbeh je o výstupe na horu.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo pre hosťa

V Kresle pre hosťa DTV sa zhovárala moderátorka Katarína Gavalcová s vizážistkou Evou Štanglovou o tom ako sa správne líčiť.

Napísali  o nás

Pošta v Devínskej Novej Vsi melie z posledného, veľa zamestnancov je nakazených koronavírusom

Na pošte v Devínskej Novej Vsi je dlhodobo nepriaznivá situácia. Ľudia musia čakať na vybavenie pri priehradke aj niekoľko desiatok minút. O dlhodobo nepriaznivej situácii na pošte Pavla Horova informovala aj vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Jana Lukáčová. Obmedzené hodiny pre verejnosť sú od 8. februára. Z celkového počtu pracovníkov pošty je 42 % v povinnej karanténe alebo nakazených koronavírusom. Zverejnil portál bratislavaden.sk.

Rekonštrukcia vodnej nádrže Mláka pokračuje aj odstraňovaním bahna

Rekonštrukcia viacúčelovej vodnej nádrže „Mláka“ na Mlynskej ulici v Devínskej Novej Vsi  pokračuje odstraňovaním bahenných nánosov a prácami na spádovaní dna. Nánosy bahna mali miestami dva až dva a pol metra. Pracuje sa zároveň aj na vpuste rybníka, pripravuje sa tiež rekonštrukcia stavidla. Informujú Bratislavské noviny.

Chorvátske obce na Slovensku? Napríklad Devínska Nová Ves (podcast Múzeum)

Vypočujte si druhý diel reportáže z Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku v podcaste aktuality.sk, tentoraz z jeho časti: Múzeum starej Devínskej.

Princezná zo zámku?! Pocisková ukázala svoju „detskú“ u rodičov, všetkým padla sánka!

Devínskonovovešťanka Nela Pocisková oslávila 4. októbra 30 rokov. V tomto mladom veku už stihla kariéru, o akej mnohí len snívajú po celý život. O kariére Nely Pociskovej ale aj o jej detskej izbe v rodičovskom dome na Janšákovej ulici sa dozviete viac na stránke noviny.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Miestny úrad je otvorený v obmedzenom režime. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú svätú omšu môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 157 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *