Rastislav Tešovič, Dárius Krajčír a Slnečný vrch

Ján Žatko

Rastislav Tešovič má problém. Zvolal Dárius Krajčír mimoriadne zastupiteľstvo v rozpore so zákonom? Verejné prerokovanie navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I“. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v máji na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Nájdete medzi nimi informácie od Vladimíra Kočvaru o stanoviskách stavebnej komisie a článok o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

píše: Ján Žatko

Rastislav Tešovič má problém

Za udalosť mesiaca v bratislavskej mestskej politike možno nepochybne označiť zverejnenie informácie Trasparency International Slovensko, že štyria bratislavskí mestskí poslanci Rastislav Tešovič, Tomáš Korček, Rastislav Olekšák a Soňa Svoreňová čerpali koronadotácie z Ministerstva hospodárstva v celkovej výške 137 tisíc eur veľmi podozrivým spôsobom. Udalosť už mala dohru aj v mestskom zastupiteľstve. „Hriešnici“ skončili v jednotlivých dozorných radách bratislavských mestských podnikov a Rastislav Tešovič sa vzdal aj funkcie predsedu mestskej finančnej komisie. Článok zaujal doteraz 390 čitateľov a stal sa tretím najčítanejším článkom mesiaca máj na blogu Týždeň v Devínskej.

Zvolal starosta Dárius Krajčír mimoriadne zastupiteľstvo v rozpore so zákonom?

O priebehu narýchlo zvolaného mimoriadneho online zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 20. 5. 2021, som už písal v predchádzajúcom článku. Záver zastupiteľstva bol dosť emotívny. Protestoval som proti spôsobu, akým ho starosta Dárius Krajčír zvolal, pretože to bolo podľa mňa  v rozpore so zákonom o obecnom zriadení. Dárius Krajčír si to nemyslí. Článok si doteraz prečítalo 707 čitateľov.

Verejné prerokovanie navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I“

V stredu 26. 05. 2021 sa na Magistráte hl. m. SR Bratislavy uskutočnilo verejné prerokovanie navrhovanej činnosti „Obytný súbor Slnečný vrch I, Bratislava – Devínska Nová Ves“. Pozvánka na toto podujatie sa stala najčítanejším článkom mesiaca máj. Doteraz si ju prečítalo 880 čitateľov.

 

Ani v máji sa na blogu Týždeň v Devínskej neobjavil žiaden nový hit a tak tri najčítanejšie články od začiatku roka 2021 zostávajú naďalej nezmenené. Prím hrajú články Vladimíra Kočvaru.

Bude sa priemyselná zóna rozvíjať východne od Volkswagenu?

Obyvatelia Kolónie sú veľmi citliví na ďalšiu výstavbu priemyselných hál vo svojom okolí. Je s tým spojená zvýšená kamiónová doprava, hlučnosť a emisie. Zahustená doprava v dopravnej špičke je v Devínskej cítiť najmä v čase striedania pracovných zmien Volkswagenu. Dodávateľský park v lokalite bývalej tehelne, vysoké protihlukové steny, ktorá miestami dosahujú až 6 metrov a preloženie vjazdu do dodávateľského parku mimo obytnej zóny sú príkladmi nezvládnutého urbanizmu pri súbežnom rozvoji obytnej a priemyselnej funkcie v tomto území. Člen Komisie výstavby a životného prostredia Vladimír Kočvara už druhýkrát za sebou zaujal Devínskonovovešťanov svojim článkom z februára 2021 venujúcim sa výstavbe v DNV. Článok si doteraz prečítalo 1 112 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 580 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Najčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 624 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *