Dostavba ZŠ I. Bukovčana, mestský poslanec Rastislav Tešovič a Kocúrkovo v Devínskej

Ján Žatko

Dostavba ZŚ I. Bukovčana sa odkladá a cena sa zvyšuje. Mestský poslanec Rastislav Tešovič. Kocúrkovo v Devínskej. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v auguste a septembri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom. Mimochodom, medzitým sa vzdal poslaneckej funkcie.

píše: Ján Žatko

Devínska Nová Ves požiada o nenávratný finančný príspevok viac ako 2 milióny eur

V pondelok 30. augusta sa konalo mimoriadne online zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Na programe zastupiteľstva bol iba jediný bod týkajúci sa žiadosti o nenávratný finančný príspevok na dostavbu ZŠ Ivana Bukovčana 3. Celková výška nákladov je 2,4 milióna eur. Financovanie projektu bude prebiehať prostredníctvom nenávratného finančného príspevku zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 95 % z celkových oprávnených výdavkov. Táto informácia sa stala tretím najčítanejším článkom na blogu Týždeň v Devínskej v auguste a septembri. Článok si prečítalo 342 čitateľov.

Koho zastupuje poslanec Rastislav Tešovič v mestskom zastupiteľstve Bratislavy?

Minulý rok poriadne zdvihol žlč obyvateľom rodinných domov v Devínskej Novej Vsi nový vrecový systém zberu separovaného odpadu. Tento systém bol zavedený po schválení VZN Bratislavy o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území Bratislavy. Na online zasadnutí miestneho zastupiteľstva v júni tohto roku odznela aj slovná prestrelka medzi mnou a Rastislavom Tešovičom o novele tohto VZN. Článok zaujal 433 čitateľov.

Kocúrkovo v Devínskej

Som poslancom miestneho zastupiteľstva už takmer tri roky. Za ten čas som už zažil všeličo. Ale to, čo sa udialo pred viac ako mesiacom, prekonalo všetky moje doterajšie skúsenosti. Poslanci schválili pánovi starostovi bez mihnutia oka materiál, ktorý im vôbec nepredložil. Myslíte si, že to nie je možné? U nás áno. Kocúrkovo v Devínskej bol najčítanejší článok v auguste a septembri na blogu Týždeň v Devínskej. Dodnes si článok otvorilo 896 čitateľov.

Nekorektný blog o tragickej udalosti zo dňa detí v Devínskej

Začnem osobne. Keďže s deťmi a mládežou som v Devínskej strávil nejeden rok, každé úmrtie blízke deťom, s ktorými pracujem, sa ma dotkne. Ani tento raz tomu nebolo inak. Prechádzam smútením rovnako, ako ostatní, ktorých sa smrť dotkne. Podobne na mňa prišla aj fáza hľadania vinníka. A ako pracovník, ktorý už má za sebou skúsenosti a je verejnou osobou, svoj hnev a obvinenie prejavím verejne. Lebo aj to občas treba. Zamyslenie Mateja Nagya z júna 2021 sa stalo tretím najčítanejším článkom roka na blogu Týždeň v Devínskej. Otvorilo si ho doteraz 1 473 čitateľov.

Poslanec Zoroslav Smolinský sa našiel a opäť sa stratil

Na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves minulý rok v septembri si ubránil svoj mandát poslanec Zoroslav Smolinský. Tým, že sa ho zúčastnil. Podľa zákona o obecnom zriadení totiž mandát poslanca zaniká,  ak sa počas jedného roka sa nezúčastní ani raz na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva. Zoroslav Smolinský to v hodine dvanástej stihol a tak o mandát neprišiel. Bolo to však naposledy, čo sme ho na zastupiteľstve videli. Zoroslav Smolinský sa našiel, ale zdá sa, že sa opäť stratil. Tak ako minulý rok, aj tentoraz, Zoroslav Smolinský opäť zaujal. Tento článok z februára 2021 si doteraz otvorilo 1 690 čitateľov.

Na vstupe do Devínskej pribudne turbokruháč a pri železnici budú protihlukové bariéry

Najčítanejším článkom tohto roku na blogu Týždeň v Devínskej naďalej zostáva článok člena Komisie výstavby a životného prostredia Vladimíra Kočvaru z januára 2021. Autor vás v ňom informuje o dvoch dôležitých pripravovaných stavebných aktivitách, ktoré pripomienkovala komisia. Obe sa bytostne dotýkajú všetkých obyvateľov DNV. Ide o turbokruháč pri vstupe do DNV a protihlukové bariéry pri železnici. Doteraz si článok prečítalo 1 848 čitateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *