Devínska Nová Ves od 11. 1. 2021

Ján Žatko

Cyklomost slobody je uzavretý. Hľadá sa záchranca pred komármi. FARA TAXI v Devínskej. Názory starostu a poslancov na rozpočet DNV. Zbierka pre obete zemetrasenia v Chorvátsku. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Bratislava hľadá projektového manažéra proti komárom

Minulé leto sme si to všetci odtrpeli. Pre inváziu komárov bol pobyt v prírode, ale aj na vlastnej záhrade, utrpením. Na magistrát Bratislavy sa zniesla spŕška obvinení, že boj proti komárom nezvládol. Uvedomuje si to aj primátor Matúš Vallo, ktorý verí, že tento rok bude boj proti komárom úspešnejší ako ten minulý. Aj preto hľadá Bratislava projektového manažéra, ktorý by jej pomohol tento boj vyhrať.

Spomienka na snehovú kalamitu pred 34 rokmi

snehová kalamitaDoterajší priebeh zimy bol k bratislavským cestárom veľmi milosrdný. Zatiaľ ešte nedostali možnosť ukázať, ako sú na zimu pripravení. Dnes v noci má nasnežiť a tak sa konečne môžu predviesť. Zhodou okolností presne pred 34 rokmi dostali poriadne zabrať. Na vtedajšiu snehovú kalamitu niektorí z nás spomínajú dodnes.

Cyklomost slobody je uzatvorený

Pre núdzový stav Rakúsko prijíma opatrenia na spoločných hraničných priechodoch v súvislosti s prijatými opatreniami na zabránenie, predchádzanie vzniku a šírenie ochorenia COVID 19. Spolkové ministerstvo vnútra Rakúska pozastavuje prevádzku na hraničnom priechode Angern an der March – Záhorská Ves – cestný/kompa a na Cyklomoste slobody, ktorý spája rakúsky a slovenský breh a vytvára tak prepojenie už existujúcich cyklotrás.

Prečo som nehlasoval za rozpočet DNV

Pred viac ako mesiacom, v stredu 9. decembra 2020, sa v Istra Centre naposledy v roku 2020 stretli poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Prítomných bolo 10 poslancov a poslankýň, Zoroslav Smolinský a Veronika Veslárová ospravedlnili svoju neúčasť. Najdôležitejším bodom zasadnutia miestneho zastupiteľstva bol návrh rozpočtu mestskej časti DNV na rok 2021. Prečo som za rozpočet DNV nehlasoval? Pretože podľa môjho názoru nie je dobrý.

V Devínskej odštartoval FARA TAXI

V Devínskej Novej Vsi minulú nedeľu odštartoval FARA TAXI. Že ste si ho na ulici ešte nevšimli? Nevadí, stačí keď sa pripojíte na youtube kanál FARA TAXI a zistíte o čo ide. Na virtuálnu cestu taxíkom pozýva hlavne deti devínskonovoveský farár Andrej Kalamen.

Voľné miesto na stavebnom úrade

Mestská časť Devínska Nová Ves vyhlásila výberové konanie na voľné miesto na stavebnom úrade v Devínskej Novej Vsi na pozíciu samostatný odborný pracovník vykonávajúci štátnu správu na úseku stavebného poriadku. Záujemcovia sa môžu prihlásiť najneskôr do piatka 22. 1. 2021.

Fotografia týždňa

Od 14. januára je uzatvorený hraničný priechod do Rakúska cez Cyklomost Slobody. Fotografia: Ján Žatko.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo DTV

V prvom tohtoročnom Kresle DTV vyspovedala moderátorka Katarína Gavalcová starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra. Hovorili spolu hlavne o koronakríze, o testovaní a očkovaní, možnom návrate detí do škôl, o disciplinovanosti obyvateľov aj podnikateľov, ale aj o 25. výročí založenia DTV.

Napísali o nás

Poďte von hľadať poklad! Štartuje celoslovenská akcia Pokladovka, zapojiť sa môže každý

Ísť sa prejsť do prírody je zvlášť v dnešných pandemických časoch balzamom na telo aj dušu. Na zvýšenie motivácie pre deti je tu teraz nová hra pre rodiny – hľadanie pokladu. Zapojiť sa môže každý v rôznych kútoch Slovenska. Pokladovka bude prebiehať celý rok a v stredu štartuje jej prvé, januárové kolo. Bližšie podrobnosti na webe ahojmama.pravda.sk prezrádza organizátorka Marcela Kramplová, pohybová lektorka a zakladateľka centra Bublinka v DNV.

Vyzerá ako nový: Nadšenci prinavrátili bunkru v Devínskej Novej Vsi pôvodnú tvár

Známy ropík, teda vojenský bunker pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi, vyzerá ako v 30-tych rokoch 20. storočia, keď ho postavili. Postarali sa o to nadšenci, ktorí sa oň starajú. Bunker, ktorý bol súčasťou opevnenia prvej Československej republiky, totiž prešiel koncom roka pieskovaním, ktoré ho zbavilo desiatky rokov starých nečistôt či rôznych nápisov od vandalov. Podarilo sa to aktivistom z občianskeho združenia V lepších časoch v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Informujú o tom Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves hľadá dobrovoľníkov na plánované testovanie

Devínska Nová Ves hľadá dobrovoľníkov na plánované celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Výzva na pomoc sa týka zdravotníkov a administratívnych pracovníkov, ktorí sa budú organizačne podieľať na testovaní. Informuje portál teraz.sk.

Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu pomoc pre Chorvátsko

Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku po minuloročných zemetraseniach. Mestská časť je totiž známa svojou historicky silnou chorvátskou komunitou, o čom svedčí aj Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku a v Chorvátsku má štyri partnerské obce. Zbierka materiálnej pomoci potrvá do konca februára, pomôcť je možné aj finančne. Píšu Bratislavské noviny.

Dráma s najhorším koncom: Malý psík nemal šancu prežiť

Prípadov, kedy sa pes vymkne spod kontroly majiteľa, je v Bratislave čoraz viac. Často sa to skončí tragicky. Tak ako nedávno v DNV, keď malého psíka pri venčení na Ľubovníkovej ulici napadol pes, ktorý utiekol nezodpovednému majiteľovi. O tomto tragickom prípade sme sa mohli dozvedieť na facebookovej stránke Devínska Nová Ves. Nešťastnú udalosť si všimol aj portál bratislava.dnes24.sk.

Bratislavský Volkswagen testuje zamestnancov, zriadil 11 odberných miest

Od pondelka 11. januára testuje svojich zamestnancov a dodávateľov pracujúcich v areáli závodu aj bratislavský Volkswagen Slovakia. Účasť zamestnancov na testovaní je dobrovoľná, avšak vzhľadom na dostatočné kapacity a nepriaznivý vývoj situácie na Slovensku vyzýva spoločnosť všetkých, aby prejavili zodpovednosť a využili túto možnosť. Informuje portál 24hod.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Až do 24. januára 2021 platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú svätú omšu z kostola v DNV môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 146 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *