Bratislava hľadá projektového manažéra na boj proti komárom

Ján Žatko

Minulé leto sme si to všetci odtrpeli. Pre inváziu komárov bol pobyt v prírode, ale aj na vlastnej záhrade, utrpením. Na magistrát Bratislavy sa zniesla spŕška obvinení, že boj proti komárom nezvládol. Uvedomuje si to aj primátor Matúš Vallo, ktorý verí, že tento rok bude boj proti komárom úspešnejší ako ten minulý. Aj preto hľadá Bratislava projektového manažéra, ktorý by jej pomohol tento boj vyhrať.

píše: Ján Žatko

Opatrenia magistrátu v boji proti komárom

V rozhovore pre Bratislavské noviny zverejnenom tesne pred Vianocami primátor Matúš Vallo na otázku aké rozhodnutia už prijal, aby situácia s komármi vyzerala na jar inak ako uplynulý rok povedal:

Opatrenia sme prijali už v lete. Jedno z nich je, že budeme spolupracovať s rakúskymi partnermi, pôjdeme tým istým spôsobom ako oni. Rakúšania majú zákonné výhody oproti platnej legislatíve na Slovensku, že môžu BTI vyhadzovať z lietadiel vo forme kociek ľadu, ktoré dopadnú do nových jazierok, kde sa rozpustia a tým aktivujú svoju účinnosť a môžu tiež BTI rozdávať aj záhradkárom. Toto my na Slovensku zatiaľ nemôžeme. Určite sa však nevrátime k chemickému postreku, ktorý bol používaný pred troma rokmi. Jednak máme vedomosť, že veľká časť obyvateľov nechce, aby sa chemicky striekalo. V Rakúsku je táto látka úplne zakázaná.

boj proti komárom
Matúš Vallo

Hľadá sa projektový manažér na boj proti komárom

Zdá sa, že aj Matúš Vallo si uvedomuje, že magistrát minulý rok v boji proti komárom zlyhal a aj preto už teraz v januári hľadá projektového manažéra, ktorý by túto situáciu vedel zvrátiť. Svedčí o tom inzerát na portáli profesia.sk. Magistrát v ňom ponúka pracovné miesto na plný pracovný úväzok na pozíciu „Projektový manažér biologickej regulácie komárov“. Od kandidátov sa požaduje vysokoškolské vzdelanie ekonomického, manažérskeho, technického alebo prírodovedného zamerania, pokročilá znalosť angličtiny alebo nemčiny a 5 rokov praxe. Ponúka sa práca na plný pracovný úväzok a 1 500 € mesačne. Uzávierka prihlášok je do 19. 1. 2021. Podrobné informácie nájdete na stránke profesia.sk.

boj proti komárom

Súvisiace články

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *