V Devínskej odštartoval FARA TAXI

Ján Žatko

V Devínskej Novej Vsi minulú nedeľu odštartoval FARA TAXI. Že ste si ho na ulici ešte nevšimli? Nevadí, stačí keď sa pripojíte na youtube kanál FARA TAXI a zistíte o čo ide. Na virtuálnu cestu taxíkom pozýva hlavne deti devínskonovoveský farár Andrej Kalamen.

píše: Ján Žatko

Prečo práve FARA TAXI?

Farár Andrej Kalamen v upútavke na tento jeho nový projekt, určený hlavne deťom, hovorí o tom, že aj on mal také ťažšie chvíle počas korony. Vtedy rozmýšľal o tom, že keď je kostol prázdny, asi pôjde robiť taxikára, aby sa aspoň nejako mohol s ľuďmi stretnúť. Túto svoju myšlienku spomenul v kázni na sviatok Zjavenia Pána vysielanej online a bol prekvapený množstvom reakcií s odporúčaním aby sa taxikárom nestal. Rozhodol sa preto, že sa stane aspoň takým maličkým taxikárom, aj keď nie naozajstným. Preto vytvoril na youtube nový kanál FARA TAXI. Chce na ňom zverejňovať každú nedeľu zamyslenia pre deti.

fara taxi

Krst Pána

V Devínskej odštartoval tento virtuálny taxík uplynulú nedeľu. Farár Andrej Kalamen sa v ňom prihovára deťom a hovorí im o krste, krstiteľnici, vode a ponorení pod vodu. V závere svojho zamyslenia Andrej Kalamen vysvetľuje zmysel farského taxíka:

A o tom je aj tento náš farský taxík, FARA TAXI. Chceme sa s Ježišom odviezť. Chceme ísť za ním, chceme ho spoznávať. A  preto vás chcem pozvať na túto cestu.

V nedeľu 17. januára 2021 sa môžete tešiť na druhý príbeh, ktorý vám prinesie farský taxík.

2 komentáre k “V Devínskej odštartoval FARA TAXI”

 1. Veľmi napadivy nápad pre deti . Síce moje deti sú už dospelé ale rada si to pozriem každú nedeľu. Vaša práca otče duchovný má osobne napĺňa a zakaždým sa teším na vaše kázne. Ďakujem pekne. Nech Vás pán Boh zehna …
  Maria

 2. Dnes zo sídliskového okna pre hmlu sa nedalo ani na náš kostol v DNV dovidieť. 🙂
  Ak v duši človeku čosi chýba, náš Pán to vyrieši správnym spôsobom.
  🙂 V mojom dospeláckom veku cítim množstvo nedostatkov vo vedomostiach, ktoré si nesiem so sebou z detstva. Práve Vám som sa zdôverila, v predvianočnom období, že hľadám možnosť pre komunikáciu.
  🙂 Ďakujem, za nové prichádzajúce lúče pravdy a poznania.
  🙂 Nech Vám pán Boh požehná radostný deň .
  Amália Horáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *