Devínska Nová Ves od 22. 8. 2022

Ján Žatko

O kreslo starostu Devínskej Novej Vsi majú záujem dvaja kandidáti, o poslaneckú pozíciu zabojuje 36 uchádzačov. Matičný guláš za nami, Devínskonovoveská kotlina pred nami. Matičiari v DNV volili nové vedenie. Budeme mať stanicu mestskej polície. Frajer z Devínskej. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Dunaj opäť čaká na odvážlivcov

Ste dobrý plavec alebo plavkyňa? Máte radi dobrodružstvo? Nemusíte cestovať do Afriky alebo Ázie. Vzrušujúce dobrodružstvo sa dá zažiť aj v Bratislave. Určite ste viackrát stáli na brehu Dunaja a hľadeli do jeho mohutných vĺn. A možno vás neraz, tak ako mňa, ovládlo nutkanie ponoriť sa do jeho vĺn a preplávať na druhý breh. Teraz je tu opäť taká možnosť. Poďte so mnou aj vy preplávať Dunaj. V nedeľu 4. septembra 2022 o 14.00 opäť spolu vstúpime do vôd Dunaja a preplávame túto nádhernú rieku.

Nové vedenie Matice slovenskej v DNV

25. júna 2022 sa uskutočnilo valné zhromaždenie Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Bolo na ňom zvolené nové vedenie a schválený plán činnosti na najbližšie obdobie. Staronovým predsedom sa stal Ján Žatko.

V Devínskej sa pripravuje stanica mestskej polície

Vo štvrtok 25. augusta sa uskutočnilo mimoriadne online zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na programe boli iba dva body. Poskytnutie priestorov pre mestskú políciu v ktorých by mala vzniknúť stanica mestskej polície a prenájom pozemkov pre developera obytného súboru Rakyta. Obidva body boli schválené.

Príďte ochutnať matičný guláš

Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi už tradične pri príležitosti Dňa ústavy varí a podáva pre verejnosť matičný guláš. Táto tradícia nebola prerušená ani počas covidu a preto ani tento rok nebol výnimkou. Pozvánka na vynikajúci matičný guláš bola tiež zverejnená v Týždni v Devínskej.

Komunálne a regionálne voľby a Týždeň v Devínskej

Spojené komunálne a regionálne voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022. V utorok 30. augusta bol konečný termín na odovzdanie kandidátskych listín. V najbližších dňoch kandidátne listiny skontrolujú volebné komisie a zverejnia mená zaregistrovaných kandidátov do volieb. V nasledujúcom článku uvádzam  dôležité informácie pre kandidátov ale aj čitateľov blogu na tému komunálne voľby a Týždeň v Devínskej.

Fotografia týždňa

Po roku si opäť gurmáni prídu na svoje. V sobotu nás čaká happening kotlíkového varenia pri Cyklomoste slobody. Na fotografii príprava Palóckej poléefky,  Devínskonovoveská kotlina 2018.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Voľby2022: V Devínskej N. Vsi sú dvaja kandidáti na starostu

V Devínskej Novej Vsi prijali kandidátnu listinu od dvoch uchádzačov na post starostu mestskej časti v jesenných komunálnych voľbách. O post miestneho poslanca do 12-členného miestneho zastupiteľstva sa uchádza celkovo 36 kandidátov, z toho 23 mužov a 13 žien. Uviedla to právnička Monika Dargajová z miestneho úradu. Informujú Bratislavské noviny.

Krajčír bude obhajovať post starostu bratislavskej Devínskej Novej Vsi

Doterajší starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčír bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách obhajovať svoj post.  Kandidovať bude na kandidátke novej politickej Strany obcí a miest – SOM Slovensko. Informuje denník Sme.

Frajer na záver: Futbalista Devínskej Novej Vsi sa prezentoval nádherným gólom z priameho kopu

Nestáva sa často, aby sa futbalista z Devínskej Novej Vsi objavil vo vysielaní televízie Markíza ako Frajer na záver. Podarilo sa to Martinovi Kubalovi z FCL Devínska Nová Ves. Blahoželáme.

Devínska Nová Ves očakáva

Najbližší víkend bude v Devínskej Novej Vsi naozaj veľmi rušný. Turisti si môžu vyšliapnuť na Devínsku Kobylu, plavci sa môžu ponoriť do vĺn rieky Moravy a gurmáni si môžu prísť vychutnať kotlíkové špeciality k Cyklomostu slobody. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 282 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *