Komunálne a regionálne voľby a Týždeň v Devínskej

Ján Žatko

Spojené komunálne a regionálne voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022. V utorok 30. augusta bol konečný termín na odovzdanie kandidátskych listín. V najbližších dňoch kandidátne listiny skontrolujú volebné komisie a zverejnia mená zaregistrovaných kandidátov do volieb. V nasledujúcom článku uvádzam  dôležité informácie pre kandidátov ale aj čitateľov blogu na tému komunálne voľby a Týždeň v Devínskej.

píše: Ján Žatko

Komunálne voľby a volebná kampaň

Oficiálne sa volebná kampaň začína dňom vyhlásenia volieb v Zbierke zákonov. Je samozrejmé, že jednotliví kandidáti sa budú snažiť presvedčiť voličov, že práve oni sú tí najsprávnejší na volenú funkciu. Ako sa budú komunálne voľby blížiť, tak sa kampaň bude stále stupňovať. Myslím si, že pre nás všetkých je veľmi dôležité, kto nás bude v budúcom volebnom období zastupovať. Či už na úrovni kraja, mesta, alebo mestskej časti. Na to aby sme si vedeli vybrať tých najlepších zástupcov, potrebujeme vedieť o nich a o ich zámeroch čo najviac informácií. Preto bude blog Týždeň v Devínskej otvorený pre všetkých kandidátov na funkcie v komunálnych voľbách bez rozdielu aj počas volebnej kampane.

voľby a týždeň
Volebná kampaň 2018.

Komunálne voľby a Týždeň v Devínskej

Tak ako som uviedol hneď pri založení blogu Týždeň v Devínskej, tento blog je otvorený pre všetkých.  Preto som už vtedy pozval na spoluprácu všetkých záujemcov, ktorí sa chcú so svojimi spoluobčanmi podeliť o svoje názory, skúsenosti a postrehy. Bližšie podrobnosti sú uvedené v článku Ako prispievať na blog Týždeň v Devínskej. Tieto pravidlá budú platiť aj pre kandidátov do volieb počas volebnej kampane. S jedinou požiadavkou navyše. Každý kandidát do volenej funkcie, ktorý bude chcieť na blogu Týždeň v Devínskej zverejniť svoj článok, musí uviesť že kandiduje vo voľbách a na akú funkciu kandiduje. Táto informácia bude zverejnená hneď za menom autora v úvode článku a bude na rozhodnutí čitateľa, či si článok otvorí, alebo nie.

voľby a týždeň
Volebná kampaň 2018.

Pluralita názorov na blogu Týždeň v Devínskej

Stále platí zásada, že zverejňovanie na blogu Týždeň v Devínskej je bezplatné. Autor článku nedostáva od administrátora blogu žiadnu úhradu a ani naopak administrátor neprijíma žiadnu úhradu za zverejnenie článkov. Nezmenia na tom nič ani komunálne voľby. Ako som uviedol vyššie, blog Týždeň v Devínskej je otvorený pre všetkých kandidátov v komunálnych voľbách bez ohľadu na ich politickú príslušnosť a tak isto je otvorený pre nezávislých kandidátov. Preto je vysoko pravdepodobné, že sa vo zverejnených článkoch na blogu budú odrážať úplne odlišné názory. Tak by to malo byť vo všetkých médiách. Považujem za veľmi dôležité, aby na blogu bola umožnená pluralita názorov. Je na čitateľoch, čo si z nich vyberú a čo budú naopak ignorovať. A ak vám blog Týždeň v Devínskej prinesie informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní, budem veľmi rád. Prajem vám šťastnú ruku pri voľbách.

voľby a týždeň

Súvisiace informácie z webu mestskej časti DNV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *