Devínska Nová Ves od 5. 5. 2022

Ján Žatko

Bociany sa vrátili. Zastupiteľstvo rozdeľovalo dotácie. Rastislav Tešovič zostáva predsedom finančnej komisie. Začína sa zbierať kuchynský bioodpad. Pribudne 275 bytov a apartmánov. Nový cyklomost oficiálne otvorený. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Miestne zastupiteľstvo rozdeľovalo dotácie

Miestne zastupiteľstvo na svojom online zasadnutí v stredu 27. apríla 2022 schválilo dotácie pre občianske združenia a iné subjekty pôsobiace vo verejnoprospešných oblastiach v Devínskej Novej Vsi. Celkovo rozdelilo medzi jednotlivé subjekty 110 tisíc eur. Podrobné rozdelenie dotácií si môžete prečítať v nasledujúcom texte.

Začíname zbierať kuchynský bioodpad

V Devínskej Novej Vsi sa začal zber kuchynského biologicky rozložiteľného odpadu z domácností. V uplynulých dňoch pracovníci OLO zabezpečili distribúciu balíčkov na tento účel. Tak teda, môžeme začať separovať aj bioodpad z našich kuchýň.

Aj vy môžete pomôcť tým, ktorí to potrebujú

Už viac ako rok vyvíja svoje aktivity v Devínskej Novej Vsi Charita DNV.  Je  to organizácia, ktorá sa venuje pomoci núdznym a chudobným  ľuďom v Devínskej Novej Vsi a okolí. Začali ju kreovať v novembri 2020 viacerí ľudia, ktorí boli aktívni vo farnosti Devínska Nová Ves. V súčasnosti je zastrešená OZ Gaudete Devínska Nová Ves, občianskym združením pri farnosti Devínska Nová Ves. Pomôcť tým, ktorí to potrebujú, môžete aj vy, ak sa zapojíte do jednej z nasledujúcich aktivít.

Rastislav Tešovič zostáva predsedom finančnej komisie

Na ostatnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva DNV predložil poslanec Adrián Jankovič návrh na doplnenie programu zastupiteľstva o bod s názvom: „Odvolanie predsedu Komisie legislatívy, financií, mandátovej a kontroly“. Predsedom tejto komisie je Rastislav Tešovič. O dôvodoch pre ktoré dal Adrián Jankovič tento návrh a o tom ako to nakoniec dopadlo sa dozviete v ďalšom texte.

Fotografia týždňa

Bociany sa po 3 rokoch vrátili do Devínskej Novej Vsi k Morave. Foto: Andrej Hamlík.

 

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Devínska Nová Ves hospodárila vlani s prebytkom vyše 259 140 eur

Devínska Nová Ves hospodárila v minulom roku s prebytkom viac ako 259 140 eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2021, ktorí schválili poslanci na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Finančné prostriedky presunú do rezervného fondu a do fondu rozvoja mestskej časti. Informuje web teraz.sk.

Nový projekt Stockerka prinesie v Devínskej Novej Vsi viac bytov, obyvatelia sa obávajú niekoľkých vecí

Investor plánuje začať nový projekt Stockerka v Devínskej Novej Vsi v roku 2023. Ako uvádza na webe, v priestore vyrastú štyri bytové domy a prinesú 275 bytov a apartmánov. Projekt sa nachádza v lokalite s prírodou a v blízkosti lesa. Súčasťou Stockerky bude taktiež piaty objekt, v ktorom by sa mala zriadiť reštaurácia. Rodinám s malými deťmi pomôže zriadenie škôlky v jednom z bytových domov. Deti budú môcť navštevovať multifunkčné ihrisko a rozsiahly park. Informuje web bratislavaden.sk.

Valér na konečnej zastávke linky 29 sexuálne obťažoval mladú ženu, hrozí mu 12 rokov

Muž v Devínskej Novej Vsi sexuálne obťažoval mladú ženu. V prípade preukázania viny mu hrozí 12 rokov za mrežami. Ženu začal podľa polície v blízkosti konečnej zastávky autobusu číslo 29 najprv fyzicky obťažovať, neskôr od nej požadoval sexuálne uspokojenie. Sotil ju na zem, pričom utrpela drobné poranenia nôh. Informovali Bratislavské noviny.

Cyklomost VysoMarch oficiálne otvorili, tip na atraktívny 25 km okruh

V sobotu 7. mája 2022 oficiálne sprístupnili nový cyklomost medzi Vysokou pri Morave a rakúskym Marcheggom. Predbežne ho cyklisti mohli využívať už od marca. Cez most sa dá absolvovať atraktívny nenáročný 25 km okruh, ktorý vedie cez viaceré zaujímavé miesta. Informuje web hiking.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Okrem vychádzok do jarnej prírody môžete cez víkend navštíviť aj  Turnaj olympijských nádejí v boxe na ZŠ Pavla Horova. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 260 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 5. 5. 2022”

  1. Dobrý večer
    Ja sa chcem spýtať,či je možné ešte niekde vyzdvihnúť vrecká na bioodpad.
    Nestihla som to doteraz urobiť.
    Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *