Devínska Nová Ves od 25. 1. 2021

Ján Žatko

Po šiestich týždňoch OLO zberalo na našich uliciach vrecia. Miestny úrad hľadá dvoch vedúcich oddelení. Hazard v Bratislave končí. Prežili sme druhýkrát celoplošné testovanie. Milan Jambor už nie je v správnej rade Senecia. Z rybníka miznú nánosy. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Ako ste spokojní s vrecovým zberom?

Uplynulý týždeň, konkrétne v stredu a štvrtok, sa v Devínskej Novej Vsi opäť zberali vrecia  so separovaným odpadom. Po šiestich týždňoch!!! Magistrát si vrecový zber pochvaľuje a rozširuje ho do ďalších mestských častí. Ako ste spokojní s vrecovým zberom vy, Devínskonovovešťania?

Výberové konania na miestnom úrade

Na miestnom úrade Devínska Nová Ves v súčasnosti prebiehajú dve výberové konania na vedúce pozície. Hľadá sa vedúci mediálneho oddelenia a vedúci oddelenia informačných technológií. Záujemcovia o niektorú z týchto pozícií sa môžu prihlásiť najneskôr do 4. februára 2021.

Čo vás zaujalo v roku 2020

Minulý rok sa odohralo v Devínskej Novej Vsi veľa zaujímavých udalostí. Niektoré z nich som sa snažil buď ja, alebo ďalší autori, zachytiť na blogu Týždeň v Devínskej. V tomto článku prinášam prehľad toho, čo vás najviac zaujalo v roku 2020 na tomto blogu.

Zákaz hazardu v Bratislave

Od začiatku roka 2021 nadobudlo účinnosť všeobecne záväzné nariadenie o zákaze umiestnenia herní a kasín na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Zákaz hazardu v Bratislave v praxi znamená, že od 1. januára 2021 už na území Bratislavy nepribudne žiadna nová hazardná herňa alebo kasíno.

Devínska aj druhé celoplošné testovanie zvládla. Čo bude ďalej?

Máme za sebou ďalšie celoplošné testovanie na COVID-19. Premiér Igor Matovič si ho vymyslel, ale zodpovednosť za realizáciu hodil na samosprávy. Hoci odborníci unisomo tvrdia, že celoplošné testovanie nemá zmysel, Igor Matovič ich výhrady šmahom ruky zmietol zo stola. A tak sa testovalo na celom Slovensku. Veď každému z nás asi záleží na tom, či môže ísť do práce, alebo nie. Testovalo sa aj v Devínskej Novej Vsi a tá aj druhé celoplošné testovanie zvládla. Čo však bude ďalej, je teraz veľmi nejasné.

Milan Jambor už nie je v správnej rade Senecia

Je to už viac ako rok, odkedy som sa dozvedel, že bývalý starosta Milan Jambor bol predsedom správnej rady neziskovej organizácie Senecio.  Považoval som to a stále považujem za škandál. Človek, právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, rozhoduje o neziskovej organizácii, ktorú založila mestská časť Devínska Nová Ves. Vyzval som starostu Dáriusa Krajčíra, aby túto absurdnú situáciu riešil a vyzval som Milana Jambora, aby z tejto funkcie odstúpil. V auguste minulého roku sa tak konečne stalo.  Milan Jambor už nie je v správnej rade Senecia.

Fotografia týždňa

Na devínskonovoveskom rybníku sa pokračuje v čistení nánosov. Foto: Ján Žatko.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo pre hosťa

V Kresle pre hosťa DTV sa zhovárala moderátorka Katarína Gavalcová s aromaterapeutkou Martinou Valníčkovou.

Napísali  o nás

Na Slovensku vzniknú štyri chránené areály, jedným z nich bude Devínske Jazero

Na Slovensku vzniknú štyri nové chránené areály – Devínske Jazero, Čachtické Karpaty, Ostrovné lúčky a Široká, a prírodná rezervácia Oborínsky luh. Vyhlásila ich vláda na svojom stredajšom rokovaní. Status chránených území nadobudnú 1. marca. Chránený areál Devínske Jazero (nejde o jazero, ale oblasť  severne od Devínskej Novej Vsi, patrí do katastrálnych území Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica a Stupava)  bude mať podľa ministerstva životného prostredia rozlohu 1268,89 hektára. Informujú Bratislavské noviny.

Zahrajme sa s Mackou. Snehuliak, skvelá rodinná hra, pri ktorej sa zabavíte aj si zacvičíte 

Portál ahojmama.sk vám prináša novú rubriku Zahrajme sa s Mackou, v ktorej pohybová lektorka z centra Bublinka v Devínskej Novej Vsi Marcela Kramplová predstaví raz za mesiac novú hru. Okrem zábavy sa pri nej môžete aj naučiť užitočným cvikom na spevnenie tela či niektorej jeho časti. Na úvod sa stavia snehuliak. Ide o originálnu spoločenskú hru spojenú s pohybovými aktivitami, ktorú možno hrať v pohodlí obývačky.

Telekom pridal 5G sieť do ďalších dvoch častí v Bratislave

Telekom oznámil, že jeho 5G sieť je dostupná už v desiatich bratislavských lokalitách – pokrytá bola už aj Rača a Kramáre. Okrem toho funguje aj častiach Petržalka, Ružinov, Nové Mesto, Trnávka, Vajnory, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Devínska Nová Ves.

Devínska Nová Ves očakáva

Až do 7. februára 2021 platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Až tri sväté omše z kostola v DNV môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 151 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *