Čo vás zaujalo v roku 2020

Ján Žatko

Minulý rok sa odohralo v Devínskej Novej Vsi veľa zaujímavých udalostí. Niektoré z nich som sa snažil buď ja, alebo ďalší autori, zachytiť na blogu Týždeň v Devínskej. V tomto článku prinášam prehľad toho, čo vás najviac zaujalo v roku 2020 na tomto blogu.

píše: Ján Žatko

Milan Jambor je bezúhonný občan

zaujalo v roku 2020Starosta mestskej časti Dárius Krajčír zvolal začiatkom januára 2020 stretnutie predstaviteľov samosprávy s vedením Domu sociálnych služieb Senecio. Reagoval tak na požiadavku poslanca Jána Žatka z decembrového zastupiteľstva, aby riešil absurdnú situáciu, že bývalý starosta Milan Jambor, právoplatne odsúdený za trestný čin podplácania, je predsedom správnej rady Senecia.  Účastníci stretnutia sa okrem iného s prekvapením dozvedeli aj to, že odsúdený  Milan Jambor je bezúhonný občan. Článok si otvorilo celkom 982 čitateľov.

Celoplošné testovanie v Devínskej Novej Vsi

V októbri 2020 Slovensko zažilo prvé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Informácia o tom, ako bude prebiehať táto mega logistická operácia v Devínskej Novej Vsi, zaujala 1 211 čitateľov.

Nová atrakcia Bratislavy za peniaze Devínskonovovešťanov

zaujalo v roku 2020V júli 2020 starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír na Devínskej Kobyle s veľkou slávou otvoril novú atrakciu Bratislavy postavenú za peniaze všetkých Devínskonovovešťanov. Vyhliadkovú vežu v tvare modlivky, ktorá poskytuje úchvatné výhľady na všetky svetové strany.  Poslanec miestneho zastupiteľstva Ján Žatko vysvetľuje, prečo nie je na spôsob, akým bola nová atrakcia Bratislavy postavená, vôbec hrdý. Jeho názor zaujal 1 240 čitateľov.

Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi

V Devínskej Novej Vsi sa už veľmi dlho diskutuje o tom ako veľmi chýba našej mestskej časti trhový predaj ovocia a zeleniny, kde by sme si mohli kúpiť čerstvé lokálne vitamíny. Preto Devínskonovovešťania veľmi privítali iniciatívu samosprávy, ktorá v septembri zorganizovala prvý Farmársky trh v Devínskej Novej Vsi. Svedčí o tom aj záujem o článok, ktorý o tejto akcii informoval. Otvorilo si ho celkom 1 467 čitateľov.

Hľadá sa poslanec Zoroslav Smolinský

zaujalo v roku 2020Suverénne najzaujímavejšou témou blogu Týždeň v Devínskej v roku 2020 bolo hľadanie poslanca miestneho zastupiteľstva Zoroslava Smolinského, ktorý sa takmer rok nezúčastňoval zasadnutí miestneho zastupiteľstva a komisií. Aby toho nebolo dosť, zabudol podať Komisii na ochranu vereného záujmu majetkové priznanie. Toto zaujalo v roku 2020 rekordný počet 5 958 čitateľov blogu Týždeň v Devínskej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *