Devínska Nová Ves od 23. 8. 2021

Ján Žatko

Príďte si pochutiť na Matičnom guláši. Aký bol denný farský tábor. Devínska požiada o 2 milióny eur na dostavbu školy. Vrecový zber po novom. Nová trieda v materskej škole. Sandberg bude strážiť kamera. Ríbezľové vinobranie v Devíne. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Farský denný tábor 2021 – Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa

Už po siedmy raz sme spoločne s tímom našich animátorov pripravili farský denný tábor pre deti z našej farnosti. Tento rok sa na príprave podieľalo a deťom sa venovalo 19 dobrovoľníkov pod vedením Zuzky Rehorčíkovej, Moniky Nagyovej, Márie Kopčíkovej, Matúša Mayera a pána kaplána Tomáša Tarčáka. Dobrovoľníci sú väčšinou z radov študentov stredných škôl, ale sú medzi nimi aj pracujúci. Vďaka všetkým z nich – bez ich nadšenia a práce (na programe, hrách, rekvizitách, kostýmoch) by to jednoducho nešlo.

Devínska Nová Ves požiada o nenávratný finančný príspevok viac ako 2 milióny eur

V pondelok 30. augusta sa bude od 9.00 konať mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Opäť bude iba formou videokonferenčného hovoru cez aplikáciu zoom a tak sa ho žiaľ nebudete môcť zúčastniť naživo, ale budete ho môcť sledovať iba na internete. Na programe zastupiteľstva bude iba jediný bod týkajúci sa žiadosti o nenávratný finančný príspevok na dostavbu ZŠ Ivana Bukovčana 3.

Vrecový zber od septembra po novom

Od 6. septembra sa mení systém zberu triedeného odpadu z rodinných domov. Odporcovia vrecového zberu nebudú nadšení. Vrecový zber sa od septembra neruší, naopak rozširuje sa do celej Bratislavy. Pozitívne však je, že sa zvyšuje frekvencia zberu a konečne sa zavádza aj jeho pravidelnosť.

Pozvánka na Matičný guláš 2021

Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi už tradične pri príležitosti Dňa ústavy varí a podáva pre verejnosť Matičný guláš. Tento rok nebude výnimkou. Príďte preto ochutnať vynikajúci Matičný guláš v stredu 1. 9. 2021 medzi 14.00 až 15.00 na tradičné miesto v Tarzanii pri Cyklomoste slobody.

Fotografia týždňa

Fotografia týždňa je tentoraz výnimočne už tri roky stará. Je to spomienka na Devínskonovoveskú kotlinu 2018, kde sme sa priplietli aj my matičiari so svojim gulášom. Tento týždeň ho môžete opäť ochutnať. Foto: Ján Žatko.

Napísali o nás

K materskej škole M. Marečka v Devínskej Novej Vsi pribudne po rekonštrukcii nová trieda

K materskej škole Milana Marečka pribudne jedna nová trieda. Riaditeľka MŠ. M. Marečka Monika Zelenková vysvetlila, že tento rok prijali všetky deti s trvalým pobytom v DNV, ktoré dovŕšili tri roky a je rada, že sa rozšíria do nového priestoru, ktorý tu postupne vzniká. Informujú Bratislavské noviny.

Kamera dohliadajúca na Sandberg by mohla byť osadená už na jeseň…

Kamerový systém dohliadajúci na významnú paleontologickú lokalitu Sandberg v Bratislave by mohol byť osadený na jeseň. Taký je odhad mestskej časti Devínska Nová Ves. Osadenie kamery je stále vo fáze povoľovania. Výrazné problémy s návštevníkmi v posledných týždňoch však samospráva ani ochranári nezaznamenali. Informujú Bratislavské noviny.

Mesto plánuje vybudovať parkovací dom aj vo Vrakuni

Bratislava plánuje parkovacie domy postaviť v lokalitách, kde je v súčasnosti dopyt po parkovaní, no zároveň nedostatok parkovacích miest a kde ani po regulácii návštev a nerezidentov nebudú mať rezidenti dostatok miest na parkovanie. Magistrát už vytypoval prvé pozemky napríklad na Saratovskej v Dúbravke, v Lamači na Studenohorskej, v Petržalke na Wolkrovej či v Novom Meste vo vnútrobloku Račianska – Šancová – Kominárska. Parkovacie domy chce mesto vybudovať aj v Rači, v Karlovej Vsi na Dlhých dieloch, v Ružinove i v Devínskej Novej Vsi. Chystá tiež výstavbu záchytných parkovísk. Informujú Bratislavské noviny.

Pod Hradom Devín sa uskutoční ríbezľové vinobranie

V bratislavskom Devíne opäť ožije vinárska tradícia. V areáli Devínskeho trhoviska a vínneho trhu pod hradom Devín sa bude v sobotu 4. septembra konať Devínske ríbezľové vinobranie. Na milovníkov dobrého jedla a vína bude čakať hroznový a ríbezľový burčiak, produkty lokálnych aj zahraničných vinárov či kulinárske špeciality zamerané na červené a čierne ríbezle. Atmosféru doplní hudobný program. Informuje denník Sme.

Devínska Nová Ves očakáva

V pondelok dopoludnia sa môžete pozrieť na mimoriadne online zastupiteľstvo. V stredu sa budú deti tešiť na zábavné podujatie v športovom areáli ZŠ Bukovčana a dospelí na vynikajúci Matičný guláš podávaný v Tarzanii. No a víkend si určite rezervujte na 32. festival chorvátskej kultúry. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 226 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *