Pozvánka na Matičný guláš 2021

Ján Žatko

Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi už tradične pri príležitosti Dňa ústavy varí a podáva pre verejnosť Matičný guláš. Tento rok nebude výnimkou. Príďte preto ochutnať vynikajúci Matičný guláš 2021 v stredu 1. 9. 2021 medzi 14.00 až 15.00 na tradičné miesto v Tarzanii pri Cyklomoste slobody.

pozýva: Ján Žatko

Prvý Matičný guláš v roku 2008

Presne pre trinástimi rokmi devínskonovoveskí matičiari prvýkrát pripravili pri príležitosti Dňa ústavy pre svojich spoluobčanov guláš. Vtedy sa guláš varil v Srdci nad sídliskom Podhorské. Podujatie bolo organizované v spolupráci so samosprávou mestskej časti. Okrem guláša bolo pre prítomných pripravených množstvo súťaží, zaujímavé ukážky z aktivít mestskej polície a nechýbal ani kultúrny program. Podujatie sa veľmi vydarilo a bolo jasné, že prvý ročník bude mať aj opakovania.

Matičný guláš 2008 – devínskonovoveské matičiarky s Miroslavom Encingerom.

Presun matičiarov k Cyklomostu slobody

Po niekoľkých ďalších vydarených ročníkoch sa matičiari presťahovali pri organizovaní Matičného guláša k Cyklomostu slobody, kde bolo pre usporiadanie takejto akcie lepšie zázemie. Tam sa pripravoval Matičný guláš aj minulý rok. Ja som mal na starosti udržiavanie ohňa pod kotlom, do ktorého postupne pribúdali potrebné ingrediencie. O ich prípravu sa starali členky Miestneho odboru Matice slovenskej Devínska Nová Ves. Najskôr množstvo cibule a olej.

matičný guláš 2021
Matičný guláš 2020.

Potom hovädzie mäso, koreniny a neskôr bravčové mäso. Úplne na záver zemiaky. Náš kotol bol naozaj veľmi obletovaným miestom. Najčastejšia otázka okoloidúcich bola: „Kedy sa bude podávať?“ Nedočkavci sa dočkali popoludní. Guláš bol hotový a išiel ako vždy na dračku. Mňam.

matičný guláš 2021
Matičný guláš 2020.

Guláš prišiel ochutnať aj pán starosta, ktorý celú akciu finančne podporil. Aj on ocenil kuchárske umenie devínskonovoveských matičiarok.

matičný guláš 2021
Matičný guláš 2020.

Netrvalo dlho a prázdny kotol sa mohol umývať.

Matičný guláš 2020.

Pozvánka na Matičný guláš 2021

Členovia miestneho odboru Matice slovenskej Devínska Nová Ves pozývajú záujemcov aby prišli ochutnať vynikajúci Matičný guláš v stredu 1. 9. 2021 medzi 14.00 až 15.00 na tradičné miesto v Tarzanii pri Cyklomoste slobody. Pripravia ho pre vás pri príležitosti Dňa ústavy devínskonovoveské matičiarky. Podávať sa bude zadarmo. Aj tohtoročný Matičný guláš sa bude podávať vďaka finančnej podpore starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra.

Matičný guláš 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *