Devínska Nová Ves od 13. 2. 2023

Ján Žatko

Snežienky nám predpovedajú jar. Poslanci schválili dotácie pre občianske združenia a členov odborných komisií. Čím sa zaoberá Ichtys. Tomáš Hulík na miestach postihnutých zemetrasením. Raketová základňa na Kobyle. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 15. februára sa konalo v sobášnej sieni  Vila Košťálová na Novoveskej ulici č. 17 prvé tohtoročné zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Pozvánka bola zverejnená aj na blogu Týždeň v Devínskej.

Poslanci navštívili Ichtys

V Devínskej Novej Vsi pôsobí už od roku 2007 občianske združenie Ichtys, ktoré pracuje s deťmi a mládežou vo veku od 6 do 26 rokov. Ponúka odborné služby v rámci nízkoprahového klubu a streetworku. Venuje sa deťom a mládeži, ktorá častokrát svoj voľný čas trávi pasívnym spôsobom. Posledný januárový deň pozvali pracovníci Ichtysu na stretnutie zástupcov samosprávy a základných škôl v Devínskej Novej Vsi.

Miestne zastupiteľstvo schválilo dotácie pre občianske združenia

Miestne zastupiteľstvo na svojom zasadnutí v stredu 15. februára 2023 schválilo dotácie pre občianske združenia a iné subjekty pôsobiace vo verejnoprospešných oblastiach v Devínskej Novej Vsi. Na rokovaní miestneho zastupiteľstva sa zúčastnili všetci 12 poslanci. Celkovo rozdelili medzi jednotlivé subjekty 96 400 eur. Podrobné rozdelenie dotácií si môžete prečítať v nasledujúcom texte.

Prvý vzruch na inak pokojných zastupiteľstvách

Od minuloročných volieb sa už uskutočnili tri zasadnutia novozvoleného miestneho zastupiteľstva. Všetky prebehli vo veľmi pokojnej atmosfére. Väčšina uznesení bola prijatá jednohlasne. Až tento týždeň priniesol do zastupiteľstva trochu vzruchu. Postaral sa o to poslanec Martin Čorej.

Fotografia týždňa

Predzvesť jari. Foto: Ilona Hulíková.

Napísali o nás

Tieto historické vily vám vyrazia dych: Navštívite ich na Slovensku alebo sa za nimi vyberiete do Čiech?

Počas 18. a na začiatku 19. storočia začali na Slovensku a v Čechách vyrastať sídla, ktoré dnes poznáme pod pojmom historické vily. Bohaté rodiny si dali postaviť drahé objekty, v ktorých trávili voľný čas. Portál zoznam.sk si medzi týmito skvostami všimol aj Vilu Košťálová v Devínskej Novej Vsi.

Zmení sa bývalá raketová základňa na turisticky lákavé miesto?

Enormný záujem o vyhliadku na Devínskej Kobyle viedol jej autorov k myšlienke kultivácie schátraného areálu raketovej základne. Výstavba Vyhliadkovej veže v roku 2020 bola prvým krokom k znovuobnoveniu lokality na vrchole Devínskej Kobyly. Mala za cieľ naštartovať jej revitalizáciu a podporiť turistiku v území. Aký osud čaká bývalú raketovú základňu na Devínskej Kobyle? Reklamný článok si môžete prečítať v denníku SME.

Desivé miesto nad Bratislavou: Raketová základňa odhaľuje tajomstvá studenej vojny

Každá krajina má niekoľko nezvyčajných atrakcií, ktoré lákajú aj cudzincov. Často sa medzi nimi nachádzajú schátrané budovy alebo zrúcaniny, kde chcú nasať atmosféru špeciálnych miest alebo odhaliť tajomstvá, ktoré kedysi skrývali. U nás k takým miestam patrí raketová základňa na Devínskej Kobyle.

Vidieť mesto zrovnané so zemou, ktoré bolo pred týždňom plné ľudí, je šialené

Internetový denník Postoj zverejnil rozhovor s Devínskonovovešťanom Tomášom Hulíkom, ktorý bol spoločne so štábom RTVS a našimi záchranármi  v tureckej provincii Hatay, kde zemetrasenie zničilo niekoľko miest a zabilo desaťtisíce ľudí.

Devínska Nová Ves očakáva

V utorok sa pochovaním basy skončí plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi. Hneď nasledujúci deň je Popolcová streda a začína sa pôstne obdobie. V nedeľu môžete s deťmi sledovať v Istra Centre Príbeh Snehuliačky Lily. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 390 sledovateľov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *