Devínska Nová Ves od 12. 7. 2021

Ján Žatko

Letné hromobitie v Devínskej. Schválené dotácie pre občianske združenia. Prvá „Zóna bez peňazí“ v Devínskej.  Pridajte sa k plavcom cez Dunaj. Chystá sa výstavba bytoviek Pod Rakytou. Drevo budú zvážať aj kone. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Zastupiteľstvo schválilo dotácie pre občianske združenia

V stredu 23. júna sa uskutočnilo online zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Zúčastnilo sa ho desať poslancov. Ospravedlnil sa Andrej Kovarik a Zoroslav Smolinský. Na programe bolo až 28 bodov. Okrem iného zastupiteľstvo schválilo dotácie pre občianske združenia a spolky v oblasti športu, kultúry a sociálnych vecí v celkovej výške 110 000 €.

 Poďte so mnou v septembri preplávať Dunaj

Ste dobrý plavec alebo plavkyňa? Máte radi dobrodružstvo? Nemusíte cestovať do Afriky alebo Ázie. Vzrušujúce dobrodružstvo sa dá zažiť aj v Bratislave. Určite ste viackrát stáli na brehu Dunaja a hľadeli do jeho mohutných vĺn. A možno vás neraz, tak ako mňa, ovládlo nutkanie ponoriť sa do tých mútnych vĺn a preplávať na druhý breh. Teraz je tu opäť taká možnosť. Poďte so mnou aj vy v septembri preplávať Dunaj. V nedeľu 5. septembra 2021 o 14.00 opäť spolu vstúpime do vôd Dunaja a preplávame túto nádhernú rieku.

Prvá „Zóna bez peňazí“ v Devínskej Novej Vsi

Myšlienka zorganizovať „Zónu bez peňazí“ v Devínskej Novej Vsi sa zrodila v hlavách mamičiek, stretávajúcich sa v miestnej farnosti, na ktorú Charita DNV zareagovala ponukou spolupráce. Prvá „Zóna bez peňazí“ sa uskutočnila 17. 7. 2021 v F-centre na Istrijskej 4.

Fotografia týždňa

Konečne sme sa aj v Devínskej Novej Vsi dočkali peknej búrečky… nad Rakúskom… Foto a text: Tomáš Hulík.

Napísali o nás

V Devínskej Novej Vsi plánuje investor postaviť šesť bytových domov

V Devínskej Novej Vsi plánuje developer Lucron postaviť v lokalite Rakyta nový obytný súbor so šiestimi bytovými domami, v ktorých bude spolu 322 bytov. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). V prípade navrhovaných šiestich bytových domov má ísť o nízkopodlažné budovy so štyrmi nadzemnými a piatym ustúpeným podlažím. Informuje portál teraz.sk.

Lesy SR využívajú pri ťažbe stromov na území Bratislavy kone, pomáhajú sústreďovať drevo

Štátny podnik Lesy SR začal na území hlavného mesta Bratislavy využívať na sústreďovanie dreva kone. V manažmente porastov použijú lesníci šetrné metódy približovania dreva kombinovanou technológiou kôň a traktor. Pôjde o výchovné ťažby a obnovné ťažby formou jednotlivého účelového výberu zamerané prioritne na odstraňovanie nebezpečných, poškodených, suchých a nekvalitných stromov a stromov brániacich v raste zdravým a stabilným stromom. Drevnú hmotu budú štátne lesy sústreďovať na lúku Kráľova Hora a následne priebežne odvážať. Po odvezení drevnej hmoty odvozné miesta upracú. Informuje portál bratislavaden.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Pozor pri prechádzkach pri Morave, momentálne je vyliata z brehov. Cez víkend si môžete užiť kultúru a tentoraz netradične v sobotu bude vrecový zber plastov. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 218 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *