Všetko najlepšie pani Daniela Lipková

Ján Žatko

Dnes oslavuje narodeniny pani Daniela Lipková. Osoba, ktorú pozná hádam každý obyvateľ Devínskej Novej Vsi nad 60 rokov a určite aspoň polovica z tých ostatných. Ak by ste náhodou nevedeli, Daniela Lipková je dlhoročnou vedúcou a dušou Klubu dôchodcov v Devínskej Novej Vsi.

píše: Ján Žatko

Osobná skúsenosť s pani Lipkovou

Pani Daniela Lipková je bývalá učiteľka, aj keď ja som ju ako učiteľku nezažil. Prvýkrát som s ňou zoznámil počas jej pôsobenia vo funkcii poslankyne miestneho zastupiteľstva a členky Miestneho odboru Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi. Boli to síce stretnutia sporadické, ale vždy ma utvrdili v tom, že ide o človeka hĺbavého, ktorému ide o zlepšenie vecí.

pani daniela lipková
Danka Lipková

Pani Daniela Lipková ako vedúca Klubu dôchodcov

Viac o pani Lipkovej viem z počutia. Veď už dlhé roky vedie v Devínskej Novej Vsi Klub dôchodcov. Vedie ho tak, že si ju jeho členovia nevedia vynachváliť. Moja svokra o jej aktivitách dokonca napísala aj článok Norika Belošovičová o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi. Píše v ňom:

Chcem sa poďakovať  Danke Lipkovej za jej obetavosť, trpezlivosť a super nápady ktorými nám dôchodcom spríjemňuje život. Sú to zájazdy do destinácií v ktorých som ešte nikdy nebola. Program je tak dômyselný, že to  nemá chybu. Podujatia ručné práce, zdravotné prednášky, oslava jubilantov sú na výbornej úrovni.

Jeden z úspešných výletov Klubu dôchodcov.

Pamätný list Úradu vlády

Jej aktivity si získali ohlas aj mimo Devínskej Novej Vsi. Úrad vlády jej v roku 2014 udelil Pamätný list Úradu vlády SRBolo to za prínos k zveľaďovaniu kultúrneho a spoločenského života seniorov v Devínskej Novej Vsi. V odôvodnení udelenia ocenenia bolo okrem iného uvedené, že pre seniorov v mestskej časti za roky jej pôsobenia v klube zorganizovala stovky kultúrnych či spoločenských podujatí, vzdelávacích akcií, náučných výletov, posedení či kurzov o tom, ako žiť v seniorskom veku, neupadať do letargie a depresií, ako sa zdravo stravovať, budovať medzigeneračné vzťahy, ale aj o tom ako nezostať na okraji spoločnosti, ale využívať svoje dlhoročné skúsenosti a vedomosti v rámci verejného života.

Pri prevzatí ocenenia pani Daniela Lipková povedala pre ňu tak charakteristickú vetu:

Keď už žijem, tak pre niekoho a niečo.

pani daniela lipková
Danka Lipková preberá Pamätný list úradu vlády.

Osobné blahoželanie

Mňa osobne fascinuje na pani Lipkovej aj to, že sa neuzatvára do svojho sveta. S aktivitami Klubu dôchodcov má určite veľmi veľa práce. Zistil som to aj pri niekoľkých osobných návštevách podujatí, ktoré organizuje. Napriek tomu veľmi pozorne sleduje aj ostatné dianie v Devínskej Novej Vsi. A nielen pozoruje, ale sa k nemu aj vyjadruje. Pri osobných stretnutiach, ale aj na sociálnej sieti. Prajem Vám pani Danka Lipková hlavne pevné zdravie a aby vás Vaše nadšenie a ochota pracovať pre druhých nikdy neopustilo.

pani daniela lipková
Danka Lipková a Silvester Mikuš pri spomienke na Ruda Slobodu.

Súvisiace články

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *