Pán prsteňov v Devínskej Novej Vsi

Ján Žatko

Máte deti vo veku 5 – 15 rokov? Chcete aby zažili počas leta úžasné dobrodružstvo s kolektívom svojich rovesníkov z Devínskej Novej Vsi? Máte možnosť prihlásiť ich na denný farský tábor, ktorý organizuje už po niekoľkýkrát občianske združenie GAUDETE Devínska Nová Ves v spolupráci s farským spoločenstvom.

píše: Ján Žatko

Pán prsteňov v Devínskej Novej Vsi

Letné detské tábory organizované OZ GAUDETE sú vždy inšpirované nejakým známym príbehom. V tomto roku je to príbeh Spoločenstva prsteňa od J. R. R. Tolkiena. Denný tábor sa bude niesť v téme budovania spoločenstva, uvažovania o sebe, o svojich schopnostiach, o daroch, ktoré každý má a o možnostiach, ktoré je možné dať do služby iným. Týždenný denný tábor sa uskutoční  od 2. do 6. augusta 2021. Prihlášky je možné podávať do 26. 3. 2021 cez online formulár na webe farnosti Devínska Nová Ves. Cena za týždenný detský tábor je 80 eur.

farský tábor

COVID info (oznámenie organizátorov)

Nakoľko sa pandemická situácia a nariadenia vlády s ňou spojené menia a meniť budú, nemôžeme si byť na 100% istí, že tábor bude možné realizovať. Môžeme v to len dúfať a veriť, že situácia počas prázdnin bude aspoň tak priaznivá, ako bola vlani. Celá príprava a realizácia sa nutne budú riadiť aktuálne platnými opatreniami. O nich a tiež prípadných zmenách a potrebných náležitostiach pre účasť dieťaťa na tábore (nutnosť testovania/očkovania/rúšok) budeme rodičov informovať.

Chcete podporiť tábor? (prosba organizátorov)

Chceli by sme týmto poprosiť o podporu tábora – sú medzi nami rodiny, ktoré by svoje deti na tábor poslať nemohli, lebo im chýbajú peniažky. Nejaké sa nám – veríme – podarí získať podobne ako minulý rok, z grantu hl. mesta Bratislavy, od mestskej časti Devínska Nová Ves a snažíme sa aj o získanie ďalších zdrojov. No ak ktokoľvek z vás má chuť podporiť tábor, či už finančne alebo materiálne, budeme veľmi vďační.

Finančne môžete tábor podporiť na čísle účtu  SK87 0900 0000 0051 2891 8542 – účet patrí OZ GAUDETE Devínska Nová Ves, ktoré tábor pripravuje.

Pohľad späť: letný tábor 2020

Letný farský tábor v roku 2020 bol zameraný na tému Nekonečný príbeh, úspešný fantasy román Michaela Endeho, a film natočený podľa tohto románu. Fotogalériu z letného tábora 2020 nájdete tu.

farský tábor

Pohľad späť: letný tábor 2019

Letný farský tábor v roku 2019 bol zameraný na román Karla Maya a film natočený podľa tohto románu Poklad na Striebornom jazere. Fotogalériu z letného tábora 2019 nájdete tu.

farský tábor

Pohľad späť: letný tábor 2018

Letný farský tábor v roku 2019 bol zameraný na najznámejšie dielo francúzskeho spisovateľa a pilota Antoineho de Saint-Exupéryho Malý princ. Fotogalériu z letného tábora 2018 nájdete tu.

farský tábor

zdroj: farnosť Devínska Nová Ves

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *