Devínska Nová Ves od 8. 3. 2021

Ján Žatko

Západ slnka z vyhliadkovej veže. Bratislava hľadá lovcov komárov. Rekonštrukciu terasy Milana Marečka ukončí až budúci starosta. V lete príde do DNV Pán prsteňov. Pandémia vyhnala Bratislavčanov do prírody. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Všetko najlepšie milé čitateľky k MDŽ

8. marca sme my muži mali možnosť zablahoželať ženám k Medzinárodnému dňu žien. Túto príležitosť som využil aj ja na to, aby som si spomenul na čitateľky blogu Týždeň v Devínskej a poprial im veľa šťastia, zdravia, lásky, pohody v osobnom živote ale aj úspechov v práci.

Počká rekonštrukcia terasy Milana Marečka až na budúceho starostu?

Pred viac ako dvomi rokmi, na druhom pracovnom zasadnutí súčasného miestneho zastupiteľstva 12. 2. 2019, sa hovorilo aj o už takmer večnej téme v Devínskej Novej Vsi – nevyhovujúcom stave terasy na Ulici Milana Marečka. Terasu už v minulosti mestská časť viackrát opravovala, napriek tomu je v posledných rokoch jej stav alarmujúci. Žiaľ, za dva roky súčasná samospráva neurobila žiaden viditeľný krok na zlepšenie kritického stavu terasy. Počká rekonštrukcia terasy Milana Marečka až na budúceho starostu?

Pán prsteňov v Devínskej Novej Vsi

Máte deti vo veku 5 – 15 rokov? Chcete aby zažili počas leta úžasné dobrodružstvo s kolektívom svojich rovesníkov z Devínskej Novej Vsi? Máte možnosť prihlásiť ich na denný farský tábor, ktorý organizuje už po niekoľkýkrát občianske združenie GAUDETE Devínska Nová Ves v spolupráci s farským spoločenstvom.

Všetko najlepšie pani Daniela Lipková

V nedeľu oslávila narodeniny pani Daniela Lipková. Osoba, ktorú pozná hádam každý obyvateľ Devínskej Novej Vsi nad 60 rokov a určite aspoň polovica z tých ostatných. Ak by ste náhodou nevedeli, Daniela Lipková je dlhoročnou vedúcou a dušou Klubu dôchodcov v Devínskej Novej Vsi.

Fotografia týždňa

Západ slnka z vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle. Foto: Peter Kolega.

Videá týždňa

Mesto Bratislava sa chce vyvarovať problémom s inváziou komárov, ktorej čelila Bratislava v uplynulých rokoch. Preto prichádza s kampaňou Lovci komárov a vyzýva záujemcov, aby sa pridali k dobrovoľným oddielom, ktorých úlohou bude likvidovať larvy komárov a teda vyhrať boj s komármi ešte v zárodku.  Nasledujúce videá sú súčasťou tejto kampane.


Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

V Kresle DTV sa zhovárala moderátorka Katarína Gavalcová s herečkou, muzikálovou speváčkou a moderátorkou, Katarínou Ivankovou.

Vyšiel marcový Devex

V marcovom čísle Devexu nájdete spomienku na Petra Kruga, informáciu o rozbehnutých projektoch v DNV, reportáž o ručnej výrobe ekologických obalov, výstavbe bytových domov v lokalite Bory a ďalšie zaujímavé články.

Napísali o nás

Z hniezda pri rieke Morave si obzeral okolie jeden z prvých bocianov bielych

Aj keď na Slovensku vládne ešte pomerne chladné počasie, sťahovavé vtáctvo sa k nám postupne vracia. Autorovi článku v časopise Poľovníctvo rybárstvo sa tento týždeň naskytol pohľad na bociana bieleho neďaleko Devínskej Novej Vsi, ktorý si zo starého hniezda blízo rieky Moravy obzeral okolie.

Pandémia vyhnala aj Bratislavčanov do prírody, mnohí šliapu po poniklecoch a rušia dropy pri párení

O čo majú ľudia menej možností tráviť svoj voľný čas počas pandémie koronavírusu, o to radšej navštevujú prírodu. Niektoré miesta sú však v jarnom období mimoriadne citlivé na hluk a na masívnu návštevnosť. Medzi ne patrí aj Sandberg na Devínskej Kobyle a Sysľovské polia pri Jarovciach. Varuje Denník N.

V lesoch po celej Bratislave už rastie medvedí cesnak: Ako využijete túto zdravú bylinku?

Sezóna medvedieho cesnaku sa naplno rozbehla, rastie takmer všade. Je to mimoriadne zdravá bylinka, ktorú môžete použiť na množstvo spôsobov. Na zber medvedieho cesnaku je teraz ten najlepší čas, pretože mladé listy sú chutnejšie, ale tiež bohatšie na vitamíny a ďalšie cenné látky. Rastie v lesoch po celej Bratislave, napríklad aj na Devínskej Kobyle. Informujú Bratislavské noviny.

Rezort dopravy pripravil zoznam priorít v železničnej infraštruktúre

Ministerstvo dopravy a výstavby SR pripravilo spolu s Útvarom hodnoty za peniaze zoznam priorít v obnove a rozvoji železničnej infraštruktúry. Medzi projekty revitalizácie tratí je v zozname na popredných priečkach umiestnený aj projekt Devínska Nová Ves – Malacky. Informuje portál teraz.sk.

Známa automobilka oslavuje okrúhle výročie výroby v Bratislave. Čo všetko stihla za tri desaťročia?

Slovenský Volkswagen si  tento týždeň pripomenul okrúhle výročie. Od podpisu zmluvy medzi česko-slovenskou vládou, podnikom BAZ a Volkswagenom uplynulo tridsať rokov. Za tú dobu vyrobil závod šesť miliónov áut. Volkswagen Slovakia je tak najväčším a najdlhšie produkujúcim výrobcom automobilov v modernej histórii Slovenskej republiky. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Stále platí prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek! Tomu zodpovedá aj ponuka podujatí v DNV. Miestny úrad je otvorený v obmedzenom režime. Prijímanie stránok sa viaže na rezerváciu ! V obchodoch, MHD a vnútorných priestoroch je povinnosť nosiť respirátor FFP2. Navštíviť môžete Šrot park, keďže ide o prírodnú galériu. Nedeľnú a tentoraz aj piatkovú svätú omšu môžete sledovať v priamom prenose na internete. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 159 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *