Poslanec Ján Žatko v Klube dôchodcov

Ján Žatko

V stredu 23. októbra 2019 prišiel poslanec miestneho zastupiteľstva Ján Žatko v Klube dôchodcov v Devínskej Novej Vsi navštíviť devínskonovoveských seniorov. Oficiálnym dôvodom jeho návštevy bolo vzdanie úcty našim seniorom pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Niekto môže celkom oprávnene namietať, že pán poslanec si bol prezrieť priestory, ktoré už onedlho aj on ako budúci člen klubu bude pravidelne navštevovať. Obe verzie sú pravdivé.

píše: Ján Žatko

Ako sa žije dôchodcom v Devínskej Novej Vsi?

Ako sa žije dôchodcom v Devínskej Novej Vsi? Aké sú ich radosti, aké sú ich starosti? Ako tu trávia voľný čas? Aké majú problémy a čo im tu chýba? Najviac sa o tom dozvieme asi práve od nich. Jedna z dôchodkýň, Norika Belošovičová, o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi ešte minulý rok napísala aj zaujímavý článok pod názvom Norika Belošovičová o aktivitách dôchodcov v Devínskej Novej Vsi. Píše v ňom o akciách, ktoré pripravuje vedúca Klubu dôchodcov Danka Lipková pre dôchodcov v Devínskej Novej Vsi. Píše v ňom aj o tom, ako sa medzi svojimi vrstovníkmi dobre cíti a ako rada tam chodí.

Ján Žatko v klube
Budova Klubu dôchodcov na Istrijskej 109 v Devínskej Novej Vsi.

Poslanec Ján Žatko v Klube dôchodcov

Stará pravda hovorí, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť (alebo čítať). Preto som sa rozhodol, že navštívim Klub dôchodcov s kyticou kvetov, aby som im tak vyjadril úctu za ich prínos pre komunitu v Devínskej Novej Vsi. Zároveň som chcel od nich počuť, čo by potrebovali v našej mestskej časti zlepšiť a v čom by som im ako poslanec miestneho zastupiteľstva mohol pomôcť. A bolo toho veru dosť, s čím sa na mňa obrátili. Poctivo som si zapisoval a verím, že sa mi aspoň niektoré z ich požiadaviek podarí zrealizovať.

Ján Žatko v klube
Poslanec a dôchodca čakateľ Ján Žatko medzi devínskonovoveskými dôchodcami.

Chcete sa aj vy zapojiť do aktivít Klubu dôchodcov?

Klub dôchodcov, alebo oficiálne Denné centrum pre seniorov, finančne zabezpečuje mestská časť Devínska Nová Ves. Sídli na Istrijskej ulici 109. Klubové dni  sú každý týždeň v pondelok, stredu a piatok od 13.  do 17. hodiny. Okrem bežných klubových stretnutí usporiada klub množstvo besied so zaujímavými ľuďmi a výletov na zaujímavé miesta. Jedným z takýchto zaujímavých podujatí, ktoré som aj ja navštívil, bolo napríklad minulý rok pásmo venované životu a tvorbe nášho rodáka Ruda Slobodu. Vedúcou klubu je Daniela Lipková. V prípade záujmu o členstvo v klube sa môžete obrátiť priamo na ňu. Telefón: 0917817239, e-mail: daniela.lipkova@gmail.com.

Historik a archivár Jozef Klačka spomína v roku 2018 na svojho spolužiaka Ruda Slobodu.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *