Kontajnerová ubytovňa na Kolónii predsa len bude?

ubytovňa
Ján Žatko

Pred necelým mesiacom som Vás na tomto blogu informoval o tom, že na Kolónii sa plánuje postaviť kontajnerová ubytovňa pre stovky robotníkov. Občianske združenie Devínsky Dvor podalo proti tomuto zámeru námietky. Podrobnosti o podaných námietkach ste si mohli prečítať v uvedenom článku. Žiaľ, stavebný úrad v Devínskej Novej Vsi nielenže námietky tohto občianskeho združenia neakceptoval, ale občianske združenie Devínsky Dvor dokonca vylúčil z územného konania.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV   

OZ Devínsky Dvor bol vylúčený z územného konania

V rozhodnutí stavebného úradu zo dňa 11. 10. 2018 podpísanom starostom mestskej časti Milanom Jamborom sa doslovne uvádza, že:

Stavebný úrad dôsledne preskúmal žiadosť účastníka konania a zistil, že absentuje zákonný podklad pre ďalšie účastníctvo účastníka konania v územnom konaní o umiestnení stavby. Účastník konania nie je právnym zástupcom žiadneho z účastníkov konania, nie je osobou, ktorú vymedzuje stavebný zákon v ustanovení § 34 stavebného zákona.

ubytovňa
Ilustračné foto ako vyzerá kontajnerová ubytovňa.

Odvolanie OZ Devínsky Dvor

Členovia občianskeho združenia Devínsky Dvor zostali  prekvapení, že stavebný úrad ich vylúčil ako účastníkov územného konania. Následne mali viacero stretnutí, či už s právnikom a takisto aj s aktivistami z DNV, ktorým chcú zároveň poďakovať za pomoc. Následne podali v zákonnej lehote odvolanie, o ktorom bude rozhodovať Okresný úrad Bratislava. O výsledku odvolania Vás budem informovať.

Petíciu môžete podpísať do konca týždňa

Zároveň prosia všetkých tých, ktorí majú záujem, no z nejakého dôvodu ešte nepodpísali petíciu proti výstavbe kontajnerovej ubytovne na Kolónii, aby tak urobili do konca tohto týždňa, kedy plánujú petíciu uzatvoriť a následne odovzdať.

https://www.peticie.com/zastavme_realizaciu_vystavby_ubytov…

ubytovňa
Súčasná ubytovňa, vedľa ktorej má vyrásť ďalšia.

Jeden komentár k “Kontajnerová ubytovňa na Kolónii predsa len bude?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *