Devínska Nová Ves od 8. 11. 2021

Ján Žatko

Pripomenuli sme si železnú oponu. Devínska odkúpi „planírku“. Články o galavečere vás zaujali. Fotofórum môžete navštíviť do konca novembra. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na online zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 10. novembra sa konalo online zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Opäť bolo iba formou videokonferenčného hovoru a tak ste sa ho žiaľ nemohli zúčastniť naživo, ale mohli ste ho sledovať iba na internete.

 

Srdečne vás vítame a slávnostný galavečer

Premiéra divadelnej hry „Srdečne vás vítame“ a slávnostný galavečer, usporiadaný pri príležitosti odovzdávania ocenení Devínskonovoveská holubica. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v októbri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené. Matej Nagy píše o tragédii na koľajniciach, Vladimír Kočvara o stanoviskách stavebnej komisie a ja o opätovne stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

Devínska Nová Ves odkúpi „planírku“

V stredu 10. novembra 2021 sa uskutočnilo online riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves. Zúčastnilo sa ho 10 poslancov. Ospravedlnili sa Andrej Kovarik a Bronislava Kraváriková. Jedným z dôležitých bodov tohto zasadnutia bol návrh na odkúpenie pozemkov na Srdci nad sídliskom Podhorské, tzv. planírku.

Foto týždňa

Počas tohto víkendu sme si pripomenuli obete železnej opony a aj časy, keď bola na cestovanie za rieku Moravu potrebná vycestovacia doložka.

Magazín DTV nás informoval o

  • Rastislavovi Šimkovičovi, laureátovi ocenenia Devínskonovoveská holubica
  • požiadavke detí na vybudovanie pumptrackovej dráhy v DNV
  • akcii Zóna bez peňazí
  • otvorení Kauflandu v DNV
  • rozširovaní radov mestskej polície
  • výstave Fotofórum.

Napísali o nás

Kraj približuje históriu na Tematickej ceste železnej opony

Bratislavský samosprávny kraj predstavuje Tematickú cestu železnej opony, vedúcu pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi. Miesta, ktoré sa nachádzajú na cyklotrase Eurovelo 13, ponúknu okrem turistickej infraštruktúry aj odkaz na históriu obdobia pred rokom 1989. Informujú Bratislavské noviny.

V Devínskej Novej Vsi nájdete výstavu fotografií, zachytáva prírodu či každodenný život

Máte radi výstavy? Jednu nájdete v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku na Istrijskej ulici. Otvorila sa v piatok 5. novembra a potrvá do konca novembra. Ide o 13. ročník Fotofóra. Portál Fotofórum bol založený v roku 2009. Je možné naň pridať fotografie z Devínskej Novej Vsi a okolia. Počas predošlých rokov bolo pridaných viac ako 4500 fotografií od 125 autorov. Informuje web bratislavaden.sk.

Víkend zatvorených hraníc pripomenie totalitný režim a obete železnej opony

Pripomenúť totalitnú atmosféru na hraniciach a zaspomínať si na obete komunistického režimu v bývalom Československu i železnej opony, ktoré cesta za slobodou stála život, je cieľom podujatia Víkend zatvorených hraníc Pri tejto príležitosti sa cez víkend šiestykrát na Cyklomoste slobody v bratislavskej Devínskej Novej Vsi symbolicky zatvorili hranice, pripravené boli tiež viaceré podujatia vrátane piatkového vzdelávacieho workshopu pre učiteľov. Pozvánku na toto podujatie uverejnil denník Sme.

Devínska Nová Ves očakáva

Až do konca novembra môžete navštíviť výstavu fotografií Fotofórum. V nedeľu si prídu na svoje deti na divadelnom predstavení a dospelí na komornom koncerte. Sviatok mladého vína, plánovaný na sobotu, bol zrušený. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 232 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *