Devínska Nová Ves od 31. 5. 2021

Ján Žatko

Západ slnka nad Moravou. Veľká tragédia v Devínskej. Opäť sa diskutuje o Slnečnom vrchu. Chystá sa nadstavba a prístavba školy. Začína sa sezóna komárov. Prečo čúram do polievky pánovi starostovi? Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Komisia výstavby sa bude opäť zaoberať projektom „Slnečný vrch I“

Na tomto blogu som sa už viackrát venoval pripravovanej masívnej výstavbe na Zamajerskom pod názvom „Slnečný vrch I“. Na dotyku ulice Jána Jonáša má vyrásť nové sídlisko pre viac ako tisíc obyvateľov. Pôvodný zámer sa stretol so značným odporom obyvateľov, ale aj samosprávy mestskej časti Devínska Nová Ves. Investor niektoré pripomienky zohľadnil a tak sa Komisia výstavby a životného prostredia opätovne zaoberala prepracovaným projektom.

 Veľká tragédia v Devínskej Novej Vsi

Mimoriadne smutný bol u nás tohtoročný Medzinárodný deň detí. Odohrala sa veľká tragédia v Devínskej Novej Vsi. V utorok popoludní zrazil vlak na trati nad obchodným centrom Glavica dve 13-ročné dievčatá. Jedno z nich, Laura, bolo na mieste mŕtve, Linda zomrela nasledujúci deň v nemocnici.

Prečo čúram do polievky pánovi starostovi?

Minulý týždeň som informoval obyvateľov Devínskej Novej Vsi o tom, že pán starosta pri zvolaní mimoriadneho zastupiteľstva porušil zákon.  Vyslúžil som si za to od jedného svojho čitateľa komentár, že „každému čúram do polievky„.  Otázka je, ako sa má zachovať volený zástupca občanov, keď vidí, že sa dejú veci proti záujmu tých, ktorých zastupuje. Má sklopiť uši a tváriť sa, že nič nevidí, aby bol za pekného? Alebo má otvorene povedať, že sa deje niečo, čo nie je s kostolným poriadkom a riskovať takú reakciu, aká sa dostala mne?

Fotografia týždňa

Západ slnka nad Moravou. Foto: Viktor Švarc.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

Moderátorka Lucia Stankovská navštívila ateliér akademického maliara Mariána Komáčka a porozprávala sa tam s ním o jeho tvorbe.

Devex

Vyšiel júnový Devex. Dozviete sa v ňom o histórii stavania mája v Devínskej, začínajúcej sezóne komárov, brigáde na Sandbergu, obnovení enviromentálnej výučby, pripravovaných letných táboroch a množstvo ďalších zaujímavostí. Ak ste nedostali Devex v papierovej forme, môžete si ho prečítať online po kliknutí na nasledujúci obrázok.

Napísali o nás

Devínska Nová Ves bude v rámci parkovacej politiky navrhnutá ako jedna zóna

Mestská časť Devínska Nová Ves bude v rámci pripravovanej celomestskej parkovacej politiky navrhnutá ako jedna zóna. Rozhodli o tom miestni poslanci na minulotýždňovom zastupiteľstve. Informuje portál bratislavaden.sk.

 

V Devínskej Novej Vsi zrazil vlak dve maloleté dievčatá

Mimoriadne smutný Medzinárodný deň detí. V Devínskej Novej Vsi zrazil v utorok popoludní vlak dve 13-ročné dievčatá. Jedno z nich, Laura, bolo na mieste mŕtve, druhé v kritickom stave previezli do nemocnice. Podľa našich informácií je druhé dievča, Linda, v stave mozgovej smrti. Informovali Bratislavské noviny.

Zomrelo aj druhé dievča, ktoré zrazil vlak v Devínskej Novej Vsi. Tínedžerky sa na trati fotili

Tragická nehoda v Devínskej Novej Vsi, kde vlak zrazil dve tínedžerky, má ďalšiu obeť. Na druhý deň po prevoze do nemocnice podľahlo zraneniam aj druhé dievča. Podľa zistených informácií sa na trati fotili. Informoval portál noizz.sk.

Od tragédie na železnici v Bratislave uplynulo niekoľko dní. Železnice predstavili kampaň Koľaj nie je ihrisko

Miesto tragédie na železničnej trati v Devínskej Novej Vsi má byť lepšie strážené. Zatiaľ ale nie je jasné kedy. Železnice pred prázdninami pripravili kampaň s názvom “Koľaj nie je ihrisko”. Chcú tak upozorniť na riziká pohybu po koľajniciach. Miesto tragédie v Devínskej novej vsi využíva mládež pravidelne. Vedenie mestskej časti chce preto zakročiť, aby podobným tragédiám zabránili. Informuje portál noviny.sk.

Pomôže to? Bratislava zasiahla proti larvám komárov v ôsmich mestských častiach

Mesto Bratislava zasiahlo proti larvám komárov už v ôsmich mestských častiach, a to v Devíne, Devínskej Novej Vsi, Rusovciach, Jarovciach, Rači, Dúbravke, Záhorskej Bystrici a Petržalke. Biologický larvicíd BTI na zneškodnenie lariev už použila samospráva takmer na 200.000 štvorcových metroch vodných plôch. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves chce rozšíriť kapacity jednej zo základných škôl

Devínska Nová Ves plánuje rozšíriť kapacity Základnej školy na Ulici Ivana Bukovčana. Mestská časť zverejnila výzvu na predkladanie ponúk na jej prístavbu a zároveň nadstavbu jedného podlažia. Predpokladaná hodnota zákazky je viac ako 1,136 milióna eur bez DPH. Škola by tak mohla získať osem nových tried.

Novú politiku spustí Bratislava už v októbri: Ako sa bude parkovať po novom?

Bratislava spustí projekt celomestskej parkovacej politiky, ktorý má riešiť problém s nedostatkom parkovacích miest. V jednotlivých mestských častiach budú vytvorené parkovacie zóny, v ktorých si obyvatelia s trvalým pobytom budú musieť zaplatiť ročný poplatok za rezidenčnú kartu. Informuje denník Nový čas.

Telekom rozširuje pokrytie 5G siete o nové oblasti. Toto sú nové lokality, kde môžete skúsiť výhody 5G!

Telekom pokračuje v expanzii 5G siete. Medzi novo podporované oblasti pribudli ďalšie okrajové mestské časti Bratislavy. Telekom aktuálne  hovorí o 14-mestských častiach, kde sa používatelia môžu pripojiť do 5G siete. Ide konkrétne o mestské časti:  Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlova Ves a Devínska Nová Ves. Informuje portál vosveteit.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Denova pokračuje v rozmiestňovaní veľkokapacitných kontajnerov na verejných priestranstvách. Prijímacie skúšky v ZUŠ Istrijská. Priamy prenos svätej omše z Kostola Ducha Svätého. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 206 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 31. 5. 2021”

  1. bravo,myslela som,ze teraz je top starosta v dnv,byvala som tam roky pri vw. ja som tiez ako zamestnanec v nasej mc nove mesto upozornila ako opatrovatelka na korupcne konanie v soc.oblasti,vas prednosta—-teraz u nas,mi navrhol vypoved alebo policiu.vybrala som si tu 2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *