Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018 do 2. 9. 2018

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018
Ján Žatko

A je to tu. Prázdniny sú definitívne za nami a od pondelka začína pre deti bežný školský kolobeh. Počas posledného prázdninového týždňa sme zaregistrovali ďalšiu kontroverznú výstavbu parkovacích miest, zvíťazili sme s projektom workoutového a parkourového ihriska v súťaži o príspevok na jeho výstavbu a hodovali sme v Tarzanii. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Dnes sa rozhodne, naposledy zabojujte

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018Moja výzva na finišovanie v posledný deň, kedy bolo  možné hlasovať za projekt, na ktorý Bratislavský samosprávny kraj prispeje zo svojho rozpočtu. Devínska Nová Ves sa so svojim projektom Parkourového a workoutového ihriska vrátila na prvé miesto a bolo dôležité ho udržať.

To už naozaj strácame zdravý rozum?

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018V Devínskej Novej Vsi sa v tomto roku systematicky ničí zeleň a pribúda stále viac a viac betónu. Najnovším príkladom je budovanie niekoľkých parkovacích miest namiesto bývalého trávnika na Novoveskej ulici.

FCL VW DNV : ŠK Slovan Bratislava B 0 : 3

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018Lolo Moravec priniesol reportáž zo zápasu III. futbalovej ligy medzi Devínskou Novou Vsou a rezervou Slovana Bratislava. Podľa očakávania naši chlapci na favorita celej súťaže nestačili a podľahli hladko 0 : 3.

Devínskonovovešťania, vy ste to dali!

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018Projekt našej mestskej časti „Parkourové a work-outové ihrisko Devínska Nová Ves“ zvíťazil v hlasovaní obyvateľov medzi všetkými ďalšími projektami v okrese Bratislava IV v rámci rozdeľovania financií z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí hlasovali za projekt, zdieľali výzvy na jeho podporu a lobovali u svojich priateľov.

V Tarzanii to včera vrelo. Doslovne

Devínska Nová Ves od 27. 8. 2018Prvý septembrový deň sa v Tarzanii spojili dve akcie. Prvou bol Matičný guláš, ktorý už desať rokov pripravujú tradične na Deň ústavy devínskonovoveskí matičiari. Druhou Devínskonovoveská kotlina, ktorá bola v predchádzajúcich dvoch rokoch organizovaná v auguste. Tento rok sa prvýkrát tieto dve akcie spojili na jeden deň a toto spojenie sa naozaj vydarilo.

Magazín DTV nás 29. 8. 2018 informoval

Akoby uleteli zo ZOO! Sandberg sa pýši kolóniou nádherných pestrofarebných vtákov

Ak chodievate na prechádzky po Devínskej Kobyle, určite ste si všimli pestrofarebného zástupcu vtáčej ríše. V lokalite Sandberg, a vďaka otepľovaniu už aj inde na Slovensku, sa vyskytuje od začiatku mája a odlieta s príchodom chladnejších dní. Názov nádherného vtáka, ktorý svojim sfarbením pripomína papagája, je včelárik zlatý. Všimol si portál Bratislava.dnes24.sk.

Najkrvavejší masaker v dejinách. Ľudia si na strelca z Devínskej Novej Vsi pamätajú aj po 8 rokoch

Tridsiateho augusta uplynulo presne 8 rokov od brutálnych udalostí v Devínskej Novej Vsi. Za druhý najkrvavejší masaker v dejinách Slovenska bol zodpovedný nezamestnaný Ľubomír Harman. Zabil osem ľudí, viac ako 10 ďalších zranil a potom spáchal samovraždu. Smutnú udalosť pripomenul portál noviny.sk.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Prázdniny sú už definitívne za nami. Najvýznamnejšou udalosťou budúceho týždňa je bezpochyby začiatok školského roka. S ním sú spojené aj zápisy a konkurzy do aktivít a krúžkov fungujúcich v Istra Centre.  No a v sobotu môžete pomôcť čistiť Devínsku Kobylu. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 564 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *