Devínska Nová Ves od 27. 2. 2023

Ján Žatko

Vicemajstri Slovenska v štandardných tancoch z Devínskej. Železničná zastávka pri Glavici stále v nedohľadne. Kuchynský bioodpad sa zbiera už dvakrát týždenne. Skončila sa možnosť prihlásiť sa do komisií miestneho zastupiteľstva. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Kuchynský bioodpad sa už zbiera dvakrát týždenne

Od tohto pondelka zberá spoločnosť OLO kuchynský bioodpad od obyvateľom až dvakrát týždenne. V takomto intervale sa bude kuchynský bioodpad zbierať až do 2. decembra 2023. V Devínskej Novej Vsi to bude v pondelok a štvrtok, alebo v stredu a v sobotu.

Dodatočná možnosť prihlásiť sa do komisií miestneho zastupiteľstva

Na februárovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva boli schválení aj členovia odborných komisií miestneho zastupiteľstva. Občania mali možnosť prejaviť svoj záujem o členstvo v týchto komisiách do 31. 12. 2022. Záujem však nebol taký veľký, ako zastupiteľstvo očakávalo a tak je tu možnosť prejaviť dodatočne záujem o túto prácu.

Dajme veciam druhú šancu

V sobotu 4. 3.  2023 ste mohli v čase od 8.00 do 12.00 priniesť do areálu zberného dvora Denovy na ul. Milana Pišúta 3 zachovalé predmety z vašej domácnosti, ktoré už nepotrebujete, ale iným ešte môžu poslúžiť. Akcia sa volá BAZÁR – Dajme veciam druhú šancu a Denova ju po zimnej prestávke realizuje opäť.

Nové železničné zastávky konečne prichádzajú. Žiaľ inde, nie u nás

Dopravné spojenie do centra Bratislavy je Achillovou pätou Devínskej Novej Vsi. A bude ešte horšie. Developeri chystajú výstavbu stoviek nových bytov, ale komunikácie zostávajú stále tie isté, ako pred desiatkami rokov. Aspoň čiastočne by mohla pomôcť železnica. Nové železničné zastávky sa v Bratislave už začínajú budovať. Žiaľ inde, nie u nás…

Fotografia týždňa

Na majstrovstvách SR v štandardných tancoch Marko Lachkovič s Miškou Špačkovou z TC Eleganza získali skvelé 2.miesto. Foto: FB TC Eleganza Bratislava.

Video týždňa

Valčík v podaní Marka Lachkoviča a Mišky Špačkovej, vicemajstrov Slovenska 2023 v štandardných tancoch. Zdroj: youtube TC Eleganza

Napísali o nás

Fantastický výlet kúsok od Bratislavy: Schloss Hof milovali panovníci, budete ho aj vy

Versailles, Schönbrunn či Carskoje Selo… Nádherné barokové zámky môžeme vidieť v mnohých kútoch Európy, iba jeden však máme doslova na skok. Bratislavčania zrejme tušia, že hovoríme o Schloss Hofe, ktorý je od mestskej časti Devínska Nová Ves vzdialený menej než dva kilometre. Zverejnil web dromedar.sk.

SLOVNAFT CUP – Kto s kým si zmeria sily v semifinále?

Futbalisti FCL Devínska Nová Ves boli v 54. ročníku Slovenského pohára v hre o ocenenie pre najúspešnejší futbalový klub, ktorý riadi jeden z Regionálnych futbalových zväzov. Nakoniec skončili o skóre na treťom mieste za  MFK Kežmarok a FK Brezno. Informuje Slovenský futbalový zväz.

Devínska Nová Ves očakáva

Muži, nezabudnite na svoje krajšie polovičky, v stredu je MDŽ. V nedeľu môžete v Istra Centre absolvovať hudobný výlet do 19. storočia. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 390 sledovateľov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *