Devínska Nová Ves od 26. 9. 2022

Ján Žatko

Lovec v alúviu Moravy. O kontrole a participácii vo verejnej správe. Oslava na ZŠ I. Bukovčana. Beh pre pamäť národa. Devínskonovoveskí futbalisti privítajú extraligový Ružomberok. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Kontrola vo verejnej správe a samospráve – 1. časť

Pri spolupráci a príprave podkladov pre vnútorný, alebo externý audit sa vždy zamýšľam, ako podať – zatraktívniť tému kontroly všeobecne širokej verejnosti. Aby ju prijala ako základnú znalosť napríklad aj pre kontrolu verejných inštitúcií.

Uzávierka Fotofórum 2022 už v nedeľu

Istra Centrum už štrnástykrát pripravuje výstavu najlepších fotografií portálu fotoforum.istracentrum.sk. Uzávierka pridávania fotografií bola 2. 10. 2022. Vernisáž Fotofóra 2022 bude 3. 11. 2022. V pokračovaní článku si môžete zaspomínať na Fotofórum 2018.

Občianska participácia vo veciach verejných

Aby participácia obyvateľov vo veciach verejných fungovala správne, musí autorita dodržiavať základné podmienky spolupráce, nastaviť jasné a zreteľné pravidlá:

  • Občania sú informovaní o celom procese rozhodovania.
  • Občania sú vypočutý pred tým ako autorita rozhodne.
  • Občania majú následne vplyv na rozhodnutia.
  • Občania následne súhlasia s rozhodnutím.

Fotografia týždňa

Lovec v alúviu Moravy. Foto: Gemo Gemovič.

Napísali o nás

 ZŠ I. Bukovčana oslávila 10 rokov inovatívneho vzdelávania v nemčine

Základná škola Ivana Bukovčana v Devínskej Novej Vsi oslávila desať rokov od spustenia inovatívneho vzdelávania v nemeckom jazyku. Okrem bežných hodín nemčiny sa vyučuje na škole sedem vybraných technických a prírodovedných predmetov v nemčine. Koncept rozšírenej výučby spustili v roku 2012 vďaka finančnej podpore Nadácie Volkswagen Slovakia. Informujú Bratislavské noviny.

Beh pre pamäť národa v Bratislave pripomenulo bojovníkov za slobodu

Sobotné podujatie v Devínskej Novej Vsi Beh pre pamäť národa pripomenulo osudy politických väzňov, vojnových veteránov, obetí holokaustu, disidentov a všetkých bojovníkov za slobodu. Organizuje ho občianske združenie Post Bellum. Registračný poplatok sa použije na zaznamenávanie spomienok pamätníkov 20. storočia. Uviedol web aktuality.sk.

Žreb pohára: Kam pocestuje Slovan a koho privíta Devínska Nová Ves?

V pondelok vyžrebovali dvojice 4. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu. Obhajca trofeje Spartak Trnava zavíta do Serede, Slovan sa predstaví na pôde Stropkova. Devínska Nová Ves privíta extraligový Ružomberok. Dočítate sa v Pravde.

Nehoda v Devínskej N. Vsi: Vodič nákladiaku pred jazdou vypil takmer celú fľašu borovičky

Pri pondelňajšej dopravnej nehode, ku ktorej došlo vo večerných hodinách v blízkosti automobilového závodu v Devínskej Novej Vsi, mal vodič v organizme opäť alkohol. „Podľa doterajších informácií 44-ročný vodič nákladného vozidla zn. MAN viezol na návese pásové vozidlo zn. CAT a počas vychádzania z automobilového závodu zachytil pásom ovládaciu skriňu rampy, v dôsledku čoho sa skriňa s rampou poškodili a naklonili smerom k výjazdu,“ informovali policajti na sociálnej sieti. Dozvedeli sme sa z Bratislavských novín.

Devínska Nová Ves očakáva

V Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku môžete absolvovať krátku prechádzku históriou DFS Grbarčiata. Cez víkend môžete navštíviť výstavu Petra Stankoviča alebo detské divadielko. Tento týždeň končí jesenná potravinová zbierka. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 293 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *