Uzávierka Fotofórum 2022 už v nedeľu

Ján Žatko

Istra Centrum už štrnástykrát pripravuje výstavu najlepších fotografií portálu fotoforum.istracentrum.sk. Do nedele máte poslednú možnosť pokúsiť sa dostať na výstavu aj vaše fotografie. Uzávierka pridávania fotografií je 2. 10. 2022. Vernisáž Fotofóra 2022 bude 3. 11. 2022. V pokračovaní článku si môžete zaspomínať na Fotofórum 2018.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu Devínskej Novej Vsi

Slávnostné otvorenie výstavy Fotofórum 2018

Od roku 2009 sa každoročne v novembri pri príležitosti Mesiaca fotografie koná výstava výberu fotografií prezentovaných na portáli fotoforum.istracentrum.sk. Od spustenia portálu do začiatku októbra 2018 tam pridalo 60 autorov spolu viac ako 2 900 fotografií. Cieľom výstavy je ponúknuť tie najlepšie fotografie z aktuálneho ročníka a zároveň dať šancu prezentovať svoje fotografie a začínajúcim, resp. úplne amatérskym fotografom. Tohtoročnú výstavu otvorili vo štvrtok 8. novembra 2018 riaditeľ Istra Centra Rastislav Šimkovič spoločne s riaditeľom Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku Andrejom Solárom a Lenkou Zlochovou, ktorá má fotofórum na starosti.

fotofórum
Zľava Lenka Zlochová, Rastislav Šimkovič a Andrej Solár.

História fotofóra

Lenka Zlochová pri tejto príležitosti hovorila aj o predchádzajúcich ročníkoch Fotofóra. Webový portál fotofórum bol spustený na jar roku 2009 s cieľom poskytnúť komunite amatérskych fotografov v Devínskej Novej Vsi priestor na prezentáciu svojej tvorby. Portál umožňuje registrovaným účastníkom prezentovať svoje fotografie, vytvárať si albumy, hodnotiť práce ostatných fotografov a pridávať komentáre.

fotofórum

Kalendáre fotofóra

Z fotografií fotofóra bolo dosiaľ vydaných aj šesť kalendárov, a to na roky 2012, 2014, 2016, 2017, 2018 a aktuálny kalendár na rok 2019. Kalendár Fotofórum 2019 prezentuje výber fotografií z aktuálneho ročníka Fotofóra. Do kalendára bolo vybratých 12 tematických fotografií celkovo od 7 autorov.

fotofórum

Trvanie výstavy

Výstava fotografií potrvá v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku do konca novembra.

fotofórum

Videoreportáž DTV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *