Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 do 29. 7. 2018

Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 do 29. 7. 2018.  V tomto newsletteri nájdete niekoľko zaujímavých článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Napríklad o tom, že obyvatelia Devínskej sa obávajú o osud vysokých stromov na Novoveskej ulici alebo o tom, že miestne zastupiteľstvo bude vyberať nového riaditeľa Denovy. Okrem toho uvádzam dva články uverejnené v iných médiách o DNV. Na záver sa ako obyčajne dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Hľadá sa nový riaditeľ Denovy

Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 Žiadnemu obyvateľovi Devínskej Novej Vsi asi netreba vysvetľovať čo je to Denova. S jej pracovníkmi sa stretávame najčastejšie na verejných priestranstvách v našej mestskej časti pri ich čistení alebo kosení. Keď je všetko v poriadku, tak si na nich obyčajne ani nespomenieme. Ale keď nie je, tak si na nich poriadne zafrfleme. Mestská časť Devínska Nová Ves práve vyhlásila výberové konanie. Hľadá sa nový riaditeľ Denovy.

Vyhrá opäť v Devínskej betón nad zeleňou?

Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 Na Novoveskej ulici pribudli tri nové parkovacie miesta. Traja vodiči, ktorí budú mať kde zaparkovať, sa určite potešia. Nie všetci obyvatelia Devínskej Novej Vsi sú však takýmto postupom mestskej časti nadšení. Boja sa, že po vybudovaní týchto troch parkovacích miest vyschnú vysoké stromy, ktoré rastú v ich tesnej blízkosti. Vyhrá tam opäť betón nad zeleňou?

Hlasujte za workoutové ihrisko v Devínskej

Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz v histórii spustil projekt participatívneho rozpočtu. O použití štvrť milióna eur môžu rozhodovať obyvatelia kraja. O finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu samosprávneho kraja sa uchádza aj mestská časť Devínska Nová Ves, ktorá chce postaviť parkourové a workoutové ihrisko. Hlasovať za tento projekt možno do 27. augusta 2018.

V auguste obmedzené otváracie hodiny na pošte

Devínska Nová Ves od 23. 7. 2018 Slovenská pošta z prevádzkových dôvodov obmedzuje v auguste pre verejnosť otváracie hodiny na pošte v Devínskej Novej Vsi.

Telekom zrýchlil mobilný internet v ďalších lokalitách

Počas uhorkovej sezóny aspoň krátka zmienka o 4G sieti Telecomu v Devínskej Novej Vsi.

Koncept potravín KRAJ si zákazníci obľúbili

Nový koncept maloobchodnej siete KRAJ, ktorý svoju prvú predajňu otvoril začiatkom marca, dosahuje v hodnotení zákazníkov veľmi dobré výsledky. V prieskume spoločnosti KANTAR Slovakia sa 72 % zákazníkov vyjadrilo, že sieť KRAJ pri svojom ďalšom nákupe uprednostnia pred konkurenciou.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Letné prázdniny sa blížia k polovici. Skončila sa oprava križovatky pred železničnou stanicou a začalo sa hlasovanie o príspevok z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja. Aj vy môžete prispieť svojim hlasom za vybudovanie nového parkourového a workoutového ihriska v Devínskej. Pokračuje u nás Kultúrne leto. V piatok môžete navštíviť letné kino a v nedeľu bábkové divadlo.  Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 442 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi. Teraz máte o dôvod viac sledovať Týždeň v Devínskej, keďže DTV má v júli a Devex v júli aj auguste technickú prestávku. Týždeň v Devínskej je tak v súčasnosti jediným zdrojom čerstvých informácií o DNV.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *