Zakliata terasa na ulici Milana Marečka

terasa na ulici Milana Marečka
Ján Žatko

Obyvatelia Devínskej Novej Vsi sa začínajú obracať na blog Týždeň v Devínskej so žiadosťami o pomoc a vyriešenie problémov, ktoré ich trápia. Je pravda, že fyzicky tento web nemá možnosť šibnutím čarovného prútika tieto problémy vyriešiť. Môže však na ne upozorniť a otvoriť o nich verejnú diskusiu. Pretože ak kompetentní nekonajú sami od seba, treba ich k tomu prinútiť tlakom verejnej mienky. Minulý týždeň sme zverejnili obavu obyvateľov Devínskej  o osud košatých stromov na Novoveskej ulici. Dnes sa venujeme dlhoročnému problému, ktorý pretrváva na sídlisku Kostolné. Je ním zakliata terasa na ulici Milana Marečka.

píše: Ján Žatko

Devínskonovovešťanov trápi terasa na ulici Milana Marečka

Citujem z emailu občanov, ktorí sa obrátili so žiadosťou o pomoc na blog Týždeň v Devínskej:

 Veľmi vážnym problémom v DNV je rozpadávajúca sa terasa na ulici Milana Marečka, ktorá už ohrozuje aj životy ľudí, vzhľadom na zničené schody, padajúce kachličky, veľké štrbiny v betóne. Terasa sa nachádza rovno oproti vynovenému obchodu s potravinami „KRAJ“ čo z estetického hľadiska pôsobí veľmi rušivo pre ľudí nakupujúcich a žijúcich tam. Starosta Milan Jambor sa len vyhovára, že terasa nepatrí nikomu a nemá záujem to riešiť. Žiadame Vás o pomoc a vyriešenie problémov.

terasa na ulici Milana Marečka

Hlas ľudu, hlas Boží – ale nie v Devínskej

Zakliata terasa na ulici Milana Marečka bola už témou článku Hlas ľudu, hlas Boží – ale nie v Devínskej uverejneného v blogu Týždeň v Devínskej 15. júna. Okrem iného som tam citoval vyjadrenia poslankyne miestneho zastupiteľstva Veroniky Veslárovej  a aj viacerých Devínskonovovešťanov na sociálnej sieti, ktorí sú zo stavu terasy a z nečinnosti kompetentných nešťastní. Zdá sa však, že vedenie mestskej časti má iné priority ako riešiť havarijný stav tejto terasy. Inak by nemohla stať situácia, ktorú opisuje poslanec miestneho zastupiteľstva Rastislav Tešovič (Devínska Inak) na sociálnej sieti:

Je to absurdné, ale starosta sa o svojich stavebných mokrých snoch s nikým neradí a naopak, zastupiteľstvom a komisiami schválené investičné akcie – napr. opravu terasy M. Marečka, na ktorú sme štyri roky po sebe uvoľnili peniaze z rozpočtu, tie nerealizuje.

terasa na ulici Milana Marečka

Aké sú úmysly starostu s terasou

Keďže oficiálne informácie mestskej časti o tom ako si súčasná samospráva predstavuje riešenie zakliatej terasy tak ako obyčajne nie sú nikde zverejnené, pripájam zaujímavú informáciu Michala Čurdu, ktorú uviedol 20. júla na sociálnej sieti:

Priatelia … včera som stretol starostu keď som sa prechádzal po dedine. Spýtal som sa ho či vie o mojom podnete ohľadom terasy na ulici Milana Marečka z decembra minulého roka. Odpovedal, že vie ale citujem: „Tento rok to už „nestihneme“, nákresy trvajú dlho … „ a podobné hlúposti. Ďalej citujem: „Budúci rok ju „strhneme“ a zrekonštruujeme…“ (ja som na neho neveriacky pozeral, že ako to myslí že strhneme, veď ako budem na vozíku chodiť von, pod terasou je samozrejme tiež vchod ale schody.) Bolo mi povedané, že sa nemám báť, vraj to vyriešia.

Zaujímavá odpoveď od človeka, ktorý tvrdí, že v najbližších voľbách už nebude kandidovať a zároveň vyhlasuje, že budúci rok terasu „strhneme a zrekonštruujeme“. Alebo je to celé úplne inak?

terasa na ulici Milana Marečka

Terasa na ulici Milana Marečka bude do hodov špígl-nígl.

O tom aký je súčasný stav terasy svedčia aj zverejnené fotografie Michala Čurdu. V záplave pesimistických komentárov týkajúcich sa nešťastnej terasy na ulice Milana Marečka ma potešil jeden optimistický. Miloš Encinger na sociálnej sieti tvrdí:

Po správnom výsledku volieb bude terasa do našich hodov špígl – nígl.

Obyvatelia Devínskej by si naozaj zaslúžili, aby sa tieto prorocké slová naplnili. Keby sme len vopred vedeli, aké sú tie správne výsledky volieb.

terasa na ulici Milana Marečka

Terasu dokončili, je škaredá

Pre zaujímavosť si prečítajte článok Terasu dokončili, je škaredá. Denník Sme v ňom ešte pre dvanástimi rokmi informoval o tom ako bola práve zrekonštruovaná terasa na ulici Milana Marečka.

terasa na ulici Milana Marečka
Terasa po oprave v roku 2006.

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *