Devínska Nová Ves od 22. 11. 2021

Ján Žatko

Prežívame lockdownový advent. Diskusia o Slnečnom vrchu pokračuje. Poznáme prvých kandidátov na starostu Devínskej. Môžete pripomienkovať Program rozvoja DNV. Voľné miesto na miestnom úrade. Pomoc seniorom s nákupmi. List Ježiskovi. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

List Ježiškovi už po štvrtýkrát

Po troch úspešných ročníkoch prichádza štvrtý ročník milej vianočnej akcie List Ježiškovi, ktorú organizuje Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves v spolupráci s FB skupinou – Mamičky z Devínskej Novej Vsi. V rámci tohto projektu môžete potešiť niektorú rodinu alebo dieťa z Devínskej Novej Vsi vianočným darčekom, po ktorom túži.

Môžete pripomienkovať Program rozvoja DNV

Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves vypracovala pracovný návrh Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves na roky 2021 – 2027, ktorý predstavuje stratégiu trvalo udržateľného rozvoja Devínskej Novej Vsi. Program rozvoja budú poslanci schvaľovať na decembrovom miestnom zastupiteľstve. Ešte predtým ho môžete pripomienkovať aj vy.

Poznáme prvých kandidátov na budúceho starostu Devínskej

Na rokovaní miestneho zastupiteľstva 10. novembra 2021 som v rámci bodu Rôzne informoval pána starostu aj kolegyne a kolegov poslancov, že som sa rozhodol na budúci rok v komunálnych voľbách kandidovať na starostu Devínskej Novej Vsi. Na moje vyhlásenie reagovali aj dvaja ďalší potenciálni kandidáti. Viac sa dozviete v nasledujúcom texte.

Miestny úrad vám ponúka prácu

Miestny úrad Devínska Nová Ves ponúka prácu stredoškolákom s maturitou, ktorí sa vyznajú v evidencii hmotného aj nehmotného majetku. Je to dobrá príležitosť zamestnať sa pre tých, ktorí nechcú dochádzať za prácou do centra mesta. Uzávierka prihlášok je 6. 12. 2021.

Fotografia týždňa

Opäť tu máme lockdown. Prvú adventnú nedeľu sa komunita Devínskej pravidelne stretávala v F-centre na akcii „Otvárame spolu advent“. Tento rok to nie je možné. Napriek tomu na adventných vencoch v našich domácnostiach opäť zažiaria sviečky. Napriek tomu sa opäť môžeme tešiť aj z adventného venca na vstupe do Devínskej Novej Vsi. Tak ako každý rok, ho pre nás zaranžovali dobrovoľní hasiči a hasičky z Devínskej. Vďaka za vašu prácu hasiči! Foto: Ján Žatko.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Podoba projektu Slnečný vrch I prešla zmenami, úplnú podporu však nemá

Mestská časť Devínska Nová Ves prechádza aj napriek – alebo možno vďaka – odľahlosti od centra Bratislavy výrazným rozvojom. Záujemcov o bývanie láka lepšia cenová dostupnosť, čo motivuje investorov pripravovať nové projekty. Jedným z nich, ktorý je ale v riešení už viac ako desaťročie, je Slnečný vrch I. Aj napriek zmenám sa však developerovi nedarí verejnosť celkom presvedčiť o jeho akceptovateľnosti. Informuje web iymba.sk.

Devínska Nová Ves opäť spustila projekt nákupu pre seniorov

Devínska Nová Ves v spolupráci s občianskym združením GoodSports International Slovensko opäť spustila projekt Nakupovanie pre seniorov. Reagujú tak na zhoršenú epidemickú situáciu. Snahou je ochrániť tým tých najzraniteľnejších, teda seniorov a dlhodobo chorých, napríklad onkologických pacientov. Nákup sa týka základných potravín a liekov. Informoval spravodajský web teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Máme tu opäť lockdown a tak väčšina plánovaných aktivít je zrušená zostávajú nám iba tie v online priestore. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 233 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *