Devínska Nová Ves od 21. 6. 2021

Ján Žatko

Zvláštne oblaky nad Devínskou. Čomu sa venujú dobrovoľní hasiči. V Devínskej pribudli zberné nádoby na elektroodpad. Pomohli sme spustošenej Morave. Cez víkend boli Bratislavské mestské dni. Tomáš Hulík dočasným šéfom ZOO. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na online zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 23. júna sa konalo online zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Opäť bolo iba formou videokonferenčného hovoru a tak ste sa ho žiaľ nemohli zúčastniť naživo, ale mohli ste ho sledovať iba na internete. Na programe zasadnutia bolo až 28 bodov.

Dobrovoľní hasiči z Devínskej mali sviatok

Minulý mesiac bol sviatok svätého Floriána, patróna hasičov a záchranárov. Zároveň sme si pripomenuli aj Medzinárodný deň hasičov. Svoj sviatok oslávili aj dobrovoľní hasiči z Devínskej Novej Vsi. Síce veľmi oneskorene, ale predsa im touto cestou blahoželám k ich sviatku a ďakujem za skvelú prácu, ktorú robia v prospech obyvateľov Devínskej Novej Vsi.

Bratislavské mestské dni v Devínskej Novej Vsi

Uplynulý víkend, 26. – 27. 6. 2021, boli aj v Devínskej Novej Vsi Bratislavské mestské dni, ktoré tento rok zároveň výnimočne odštartovali aj mestský festival Kultúrne leto. Pripravený bol bohatý program, takže v pozvánke som vás vyzval, aby ste tento víkend rozhodne z Devínskej Novej Vsi neodchádzali.

Pozvánka na Dedinský futbalový turnaj

Uplynulú sobotu 26. 6. 2021 sa uskutočnil v Devínskej Novej Vsi každoročný Dedinský futbalový turnaj. 29. ročník turnaja odohrali účastníci na futbalovom štadióne na Vápencovej ulici už od 10 hodiny. Titul obhajovalo mužstvo 1. FC Trúnek, konkurovali im tradiční účastníci Bylovky, Kolónia a Grba. V tomto článku som vás pozval na túto výnimočnú športovú udalosť.

Fotografia týždňa

Kým sme v Devínskej Novej Vsi na sviatok svätého Jána obdivovali zvláštny úkaz na popoludňajšej oblohe, ktorý vytvorili oblaky druhu mammatus, neďaleko od nás sa na južnej Morave odohrávala prírodná katastrofa. Tornádo zlikvidovalo celé dediny. Foto: Tomáš Hulík.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

Moderátorka Lucia Stankovská sa v Kresle DTV zhovárala s výkonným riaditeľom prieskumnej agentúry Ako, a zároveň predsedom Slovenskej asociácie výskumných agentúr SAVA, Václavom Hříchom o tom, načo a pre koho sú určené prieskumy verejnej mienky.

Napísali o nás

Schválili novelu parkovacej politiky, platiť začne od jesene

Petržalka, Nové Mesto časť Tehelné pole či Rača lokalita Krasňany sú prvé zóny, kde plánuje mesto Bratislava od 1. októbra spustiť celomestskú parkovaciu politiku. Do celomestskej parkovacej politiky sa majú pridávať ďalšie zóny postupne. Spúšťané budú podľa mesta až po dostatočnej príprave. Mestské časti Devínska Nová Ves, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Nové Mesto, Petržalka, Rača, Ružinov, Vrakuňa i Staré Mesto už vytypovali lokality, kde počítajú s reguláciou parkovania. Informujú Bratislavské noviny.

V Bratislave sa rozrastá zberná sieť červeno-bielych kontajnerov na drobný elektroodpad

Prvé zberné nádoby sa v hlavnom meste objavili ešte v druhej polovici minulého roka. Za krátky čas sa prostredníctvom 23 zberných nádob umiestnených v mestských častiach Bratislava – Rača a Bratislava – Petržalka vyzbieralo takmer 21 000 kilogramov drobného elektroodpadu a použitých batérií. Od štvrtka budú môcť nádoby na zber drobného elektroodpadu – červeno-biele kontajnery využívať aj obyvatelia mestských častí Devín, Devínska Nová Ves, Lamač a Ružinov. Informujú Bratislavské noviny.

S pomocou Morave prichádza Devínska Nová Ves i Staré Mesto

Devínska Nová Ves sa obrátila na svojich obyvateľov s prosbou o pomoc pre zasiahnuté obce a mestá na Morave po štvrtkovej (24. 6.) ničivej búrke. Mestská časť Staré Mesto vyšle v nedeľu (27. 6.) pomoc – niekoľkých dobrovoľných hasičov. Oblasť Břeclavska a Hodonínska na južnej Morave zasiahli vo štvrtok večer silné búrky, ku ktorým sa pridalo aj tornádo. V dôsledku nepriaznivého počasia zomrelo najmenej päť ľudí. Informuje portál topky.sk.

Navrhnite názov nového cyklomosta spájajúceho Vysokú pri Morave s Marcheggom

Verejnosť môže navrhnúť názov nového cyklomosta medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom. Budúci rok má prepojiť brehy rieky Moravy medzi Slovenskom a Rakúskom. Podnety môžu ľudia posielať prostredníctvom webu Bratislavského samosprávneho kraja do konca júna. Informuje portál zahori.sk.

Hanuliaková končí ako riaditeľka bratislavskej zoo, povedie ju Hulík

Na čele bratislavskej zoologickej záhrady už nestojí Júlia Hanuliaková. Tento týždeň sa vzdala funkcie riaditeľky. Vo štvrtok to zobralo bratislavské mestské zastupiteľstvo na vedomie. Zároveň poverilo dočasným riadením záhrady námestníka riaditeľa Tomáša Hulíka. Informuje portál teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V stredu sa deti rozbehnú na prázdniny s Jojkom. V sobotu budeme čistiť alúvie Moravy. V nedeľu môžete bezplatne navštíviť Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. Priamy prenos svätej omše z Kostola Ducha Svätého okrem nedele aj v utorok. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 216 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *